Івано-Франківськ

Відомі переможці літературної премії імені Василя Стефаника-2022

08.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Івано-Франківську нагородили переможців літературної премії імені Василя Стефаника.

 

У номінації «Поезія» переміг поет Василь Мойсишин.

 

«Якщо взяти епіграфи з моїх віршів, то там – музика Всесвіту. На кожну «до», «ре», «мі», «фа», «соль», «ля», «сі» є свій вірш. Друге – є великий цикл віршів, присвячений творам художників», — зазначив він та додав, що нагороду отримав за збірку «Матерія».

 

Переможцем у номінації «Публіцистика» став спортивний журналіст Ігор Костюк, а письменник Володимир Гловацький — у номінації «Література» за книжку з трилогії про династію Романовичів.

 

Переможців таємним голосуванням обрало журі з поміж десяти претендентів. Вони отримали по 10 тисяч грн та пам’ятні медалі.

 

Конкурс відбувався за підтримки Національної спілки письменників України, Товариства письменників та журналістів імені Івана Франка та Громадської організації «Імпресія», а також за фінансової підтримки мерії міста Івано-Франківська.

 

Премія імені Василя Стефаника в галузі літератури, мистецтва, архітектури та журналістики — найвища в Івано-Франківській області відзнака, яку присуджує Івано-Франківська обласна державна адміністрація місцевим авторам.

 

Премією відзначають твори літератури, мистецтва, архітектури та журналістики, що «є духовними набутками українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства».

 

Нагадаємо, Сергій Жадан отримав премію Свободи від швейцарської фундації Франка Ширрмахера.

 

Читайте також: Перфоманси, виставки, покази фільмів: як Україна святкує 150-річчя Василя Стефаника

 

Джерело: Суспільне

 

Чільне фото: Суспільне