премія імені Шолом-Алейхема

Відомий цьогорічний лавреат премії імені Шолом-Алейхема

04.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оголосили цьогорічну лавреатку премії імені Шолом-Алейхема, що присуджується за популяризацію духовно-культурних надбань українського та єврейського народів. Про це повідомило Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти.

 

Премію отримала Олександра Уралова за переклад книжки Аврома Суцкевера «Із Віленського гетто. Зелений акваріум» (видавництво «Дух і Літера», 2020).

 

«Саме ця авторка та її робота перемогли за підсумками рейтингового голосування членів Комітету», — ідеться в повідомленні Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти.

 

Як зазначили члени комітету, книжка Аврома Суцкевера, одного з найвідоміших письменників, який зафіксував мовою їдиш трагічний єврейський досвід ХХ століття, — блискуча поетична проза, яких у сучасній культурі зовсім мало. Водночас Олександра Уралова блискуче передала в українськомовному перекладі обидва твори класика єврейської літератури.

 

Також почесними дипломами будуть відзначені Юлія Верба за роман в чотирьох книгах «Одесская сага», Юрій Чорней за роботу «Вернон Кресс. Життя під прикриттям», Олексій Нікітін за роман «От лица огня» та Ярослава Стріха за переклад книжки Ісаака Башевіса Зінгера «Раб. Шоша». Як повідомили у Держмистецтв, під час свого першого засідання 18 січня 2022 року комітет з присудження премії імені Шолом-Алейхема шляхом відкритого рейтингового голосування обрав п’ять творів із 17 отриманих та погодив, що всі претенденти, які потрапили до короткого списку, будуть відзначені почесними дипломами.

 

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.

 

Нагадаємо, минулого року відбувся конкурс «Шолом-Алейхем в Україні».

 

Читайте також: Пані прем’єр-міністр: як Ґолда Меїр 5 років будувала Ізраїль