Аґрафка

«Війна, що змінила Рондо» «Аґрафки» стала мультфільмом

12.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За мотивами книжки «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» зняли короткометражний анімаційний фільм. Допрем’єрний показ стрічки відбувся в Національному центрі Олександра Довженка.

Проект створила команда молодих митців під керівництвом режисерки Ольги Гаврилової, яка стала переможницею у конкурсному відборі на фінансування проекту за програмою «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» від Українського культурного фонду.

 

 

Мультфільм створений за мотивами однойменної книжки авторства творчої майстерні «Аґрафка» «Видавництва Старого Лева».

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Ольга Гаврилова зізналася, що має дуже особисте ставлення до цієї книжки.

 

«Вважаю, що розмовляти з дітьми про це необхідно. В книжці закладено ідеї, які мені дуже близькі – боротися попри все і про те, що сила – в єдності. Для фільму, від себе я додала ще одну. Вона наче неочевидна, але мені хотілося про це натякнути: безтурботність – небезпечна», – зазначила вона.

 

 

Творці анімаційної стрічки пояснюють, що втілення ідеї книжки у мультфільмі є спробою за допомогою анімації донести світові думку про небезпеку необдуманих дій, зробити його кращим. Нагадати про те, що громадянські цінності базуються на свободі, збереженні власної та суспільної гідності, налагодженні всеохопної гармонії та миру в кожному домі, а благополуччя та розвиток усього людства залежать від кожного особисто.

 

«Анімаційний фільм висвітлює актуальне становище нашої країни та інших місць, що відчувають на собі наслідки воєнних конфліктів. На жаль, із завершенням воєнних дій не завершується війна ані в країні, ані в серцях її громадян. Та головна мета фільму – показати, що завдяки згуртованості та стійкості війну можна перемогти», – наголошують вони.

 

 

Робота над фільмом тривала неймовірно короткий час – три місяці. Стрічка створена у партнерстві з анімаційною студією «Червоний собака». Прем’єра планується на 2020 рік.

 

«Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин і Андрія Лесіва – це книжка про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти.

 

Книжка побачила світ у «Видавництві Старого Лева» 2015 року і відтоді була перекладена кількома мовами та здобула низку престижних нагород, зокрема увійшла до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015 та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки – 2015» («White Ravens 2015»).

 

Нагадаємо, що нещодавно книжка «Рукавичка» від творчої майстерні «Аґрафка» вийшла польською.