Youtube

Віра Агеєва та Ростислав Семків створили ютуб-канал про письменниць

26.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Youtube з’явився канал «Шалені авторки», де літературознавці Ростислав Семків та Віра Агеєва розповідатимуть про письменниць. На ньому вже доступне ознайомче відео.

«Шалені авторки: жінки, які відмовилися бути другою статтю» – це серія відеоблогів про гендер і культуру. Ведучі: професорка, викладачка Києво-Могилянської академії, літературознавиця Віра Агеєва та письменник, видавець, літературознавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ростислав Семків. Вони говоритимуть про українських та іноземних письменниць, які досягли успіху. Про це йтиметься у 25 розмовах ведучих. Канал створили за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

 

«Упродовж ХІХ-ХХ століть у європейській культурі виробилася нова ціннісна ієрархія. Жіноче більше не визначається як вторинне і підпорядковане. гендерні студії ревізували засадничі уявлення, міфи й упередження. У відеорозмовах про гендер і культуру йтиметься, зокрема, про співвіднесеність українських процесів із широким західноєвропейським контекстом. Наше завдання – увиразнити зв’язки вітчизняної культури, її долученість до світових процесів», – йдеться в описі каналу.

 

На своїй фейсбук-сторінці Ростислав Семків констатував, що створити ютуб-канал його переконувало багато людей. Він проанонсував:

 

«Про яскравих письменниць говоримо. Думаю, протримається довго. Лайкайте, приєднуйтесь. 1 грудня почнеться».

 

В інтерв’ю сайту «Повага» Віра Агєва розповіла, з якою метою створили проєкт:

 

«На ютуб-каналі ми неформально та неупереджено говоримо про авторок – українських і зарубіжних. Такі речі потрібні й для шкільної освіти. Наприклад, можна говорити, що Шевченко боровся з царатом – і це нічого не скаже учням. Тож натомість можна звернути увагу на те, що «Катерина» – це поема про підліткову небажану вагітність. Чому ні? Важливо, щоб класика була суголосною нашим цінностям, нашим духовним та інтелектуальним потребам».

 

Нагадаємо, у вересні на Youtube з’явився цикл дискусій про українських поетів.

 

Читайте також: 10 каналів на Youtube про мову, культуру й літературу.