Владислав Єсипенко

Владиславові Єсипенку присудили Національну премію за захист свободи слова

04.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка у 2022 році присудили позаштатному журналістові «Радіо Свобода» Владиславові Єсипенку, незаконно ув’язненому в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомили на сайті Національної спілки журналістів України.

«Присудження Владиславові Єсипенку премії імені багаторічного голови Спілки журналістів Ігоря Лубченка — це визнання його внеску у захист свободи слова, у боротьбу за демократію та вільні медіа», —  наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. 

 

Він зазначив, що Єсипенко незаконно перебуває у російських в’язницях уже півтора року, при цьому його затримали без жодних підстав, жорстоко катували, змусили зробити фейкове «визнання» для телебачення і піддали фіктивному судовому процесу. «Але навіть у неволі журналіст не змирився і продовжив свою роботу, пише статті для проєкту “Крим.Реалії”», — додав Томіленко.

 

«Владислав Єсипенко — один із тих журналістів, які, як сказав президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай, ризикнули власною свободою задля того, щоб гарантувати свободу слова для кримчан. Владислав зробив дуже велику справу: коли з Криму витіснили всіх професійних журналістів, коли там позакривалися всі незалежні телеканали, а українським журналістам заборонили в’їзд до Криму, він відважився приїжджати в Крим і робити звідти правдиві репортажі. Це дозволяло хоч трохи забезпечувати окупованому Криму свободу слова», — зазначив кримський журналіст, секретар НСЖУ Микола Семена. 

 

Владислав Єсипенко — позаштатний журналіст Радіо Свобода, працював у проєкті «Крим.Реалії» та розповідав про наслідки російської окупації для жителів півострова, зокрема для кримських татар. Затриманий співробітниками фсб росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою». Повідомив про тортури з боку російських спецслужб та погрози вбивства.

 

Як відомо, раніше Єсипенко отримав премію PEN America.

 

Читайте також: Характер переможця. Історія журналіста-політв’язня Владислава Єсипенка

 

Чільне фото: Крим.Реалії