* ESC - закрити вікно пошуку
Мала академія наук України
Власниця «Моєї книжкової полиці» вимагає 200 тис. грн за «шкоду її діловій репутації» — ОНОВЛЕНО
05.07.2024Українська видавчиня і власниця «Моєї книжкової полиці» Наталія Моспан звернулася з позовом до Господарського суду Києва щодо нібито «поширення недостовірної інформації» на фейсбук-сторінці головної редакторки видавництва «Мала академія» Тетяни Стус. Про це повідомляється на сайті Господарського суду Києва від 3 липня 2024 року, справа № 910/6071/24.
ТОВ «Видавництво Моя книжкова Полиця» просить суд:
- зобов`язати видавництво НЦ «МАНУ» спростувати недостовірну інформацію щодо «неприйнятих способів взаємодії в професійному середовищі» шляхом розміщення допису на фейсбук-сторінці Тетяни Стус;
- стягнути з видавництва НЦ «МАНУ» моральну шкоду у сумі 200 000 ₴.
Читомо отримало текст позову та доповнило інформацією щодо змісту позову задля уникнення різночитань, матеріал доповнено абзацом нижче
У позові Наталія Моспан посилається на допис Тетяни Стус, який вона опублікувала на своїй персональній сторінці у фейсбуці з доступом «для друзів». У ньому Тетяна просить відписатися від неї тих, хто працює і планує працювати з видавництвом «Моя книжкова полиця», зазначаючи, що видавництво взаємодіє у професійному середовищі у неприйнятних способах.
Також у позові наголошується на тому, що допис Тетяни Стус містить порушення передбачених чинним законодавством прав Позивача (ТОВ «Видавництво Моя книжкова Полиця») на недоторканість ділової репутації, зокрема:
- є дискредитуючим;
- є таким, що схиляє до бойкоту Позивача;
- є таким, що поширює інформацію, що вводить в оману, а саме містить неповні, неточні або неправдиві дані про Позивача.
«З врахуванням того, що ринок видавництва дитячої літератури України є невеликим, зокрема одні і ті самі автори та/або ілюстратори співпрацюють з різними видавництвами, а також враховуючи публічність та відомість посадової особи Відповідача на відповідному ринку, та те, що Відповідач є юридичною особою, організаційно-правовою формою якої є державна організація (установа, заклад), навіть недовга публікація посадовою особою Відповідача допису в соціальній мережі Фейсбук призвела до настання у Позивача збитків, в тому числі репутаційних, щодо відшкодування яких Позивач звертається до суду з цією позовною заявою», — йдеться у позові.
На своїй фейсбук-сторінці Наталія Моспан пояснила, чому вони з командою вирішили подати до суду на НЦ «МАНУ»: «Коли головна редакторка конкуруючого видавництва, засновниця ресурсу присвяченого українській дитячій літературі, виступила з публічним закликом не співпрацювати з видавництвом “Моя книжкова полиця”, особисто та через довірених осіб чинила тиск на автора, аби він відкликав свій рукопис з нашого видавництва, на партнера, аби він відмовився від проведення спільних подій, принижувала авторів з якими ми співпрацюємо, ми з командою ухвалили рішення, що використовуватимемо виключно закон для захисту своїх прав».
Видавчиня зазначила, що як юристка у минулому вона не впевнена у результаті судового розгляду, проте вважає, що це «цивілізований спосіб вирішення конфліктних ситуацій, який має навчити відповідально і з повагою ставитися одне до одного, замість маніпуляцій свідомістю людей у соцмережах».
Нині Господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі.
Підготовче засідання відбудеться 17 липня об 11:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 44В, зал №31.
Конфлікт між Наталією Моспан і Тетяною Стус розпочався ще у 2022 році. Раніше ми також писали про те, що Національна психологічна асоціація склала лист-рецензію на книжку The War: the Children who will Never Get to Read Books, що вийшла у видавництві «Моя книжкова полиця» у березні 2022 року, та не рекомендувала її для читання дітьми як з України, так і з інших країн. Тоді стався скандал, під час якого Моспан не визнала критику книжки доцільною, тим часом як частина літературних критиків і менеджерів у соцмережах висловилися проти публікації такого контенту.
Видавчиня Наталя Моспан на своїй сторінці у фейсбук зазначила у відповідь на рецензію: «Боротьба з невиданою книжкою триває. Отримали рецензію, текст якої в кілька разів довший за текст самої книги. “Вважаємо що друк будь-якими мовами є неможливим”. Цю б енергію, та в правильне русло».
Читайте також: «Те, що продавало колись, — уже не працює». Моя книжкова полиця
Чільне фото: Freepik
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості