Володар перснів

Вперше «Володаря перснів» видадуть з ілюстраціями Толкіна

27.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вперше з моменту публікації у 1954 році культовий роман англійського письменника Джона Рональда Руела Толкіна «Володар перснів» вийде з серією малюнків і начерків, створених автором книжки. Про це повідомляє The Guardian.

 

Компанія Tolkien Estate, що керує авторськими правами на твори письменника, надала видавничому дому HarperCollins дозвіл на публікацію «Володаря перснів» з малюнками Толкіна.

 

«Автор був дуже скромним. Незважаючи на відсутність формальної освіти, він мав очевидний і рідкісний художній талант, але нехтував ним», — зазначив заступник директора HarperCollins Кріс Сміт.

 

Нове видання з’явиться друком в жовтні та включатиме 30 малюнків, карт і начерків Толкіна.

 

Раніше кілька ілюстрацій письменника були представлені в його повісті «Гобіт, або Туди і звідти», яка вперше вийшла в 1937 році. Один із критиків різко відгукнувся про малюнки, заявивши, що вони не відображають літературного таланту і уяви автора книжки. Толкін сприйняв критику болісно і сказав, що повністю згоден з таким коментарем. Водночас відомий британський письменник Клайв Стейплз Льюїс оцінив ілюстрації як гідні захоплення.

 

На середині роботи над «Володарем перснів» у 1939 році Толкін заявив своєму видавцеві, що у нього не залишилося часу і сил на ілюстрації. Однак, розповідаючи історію про Середзем’я і Єдиний Перстень, письменник створив низку малюнків, карт і начерків. Його художні роботи були згодом опубліковані у книгах «Малюнки Дж. Р. Р. Толкіна» і «Толкін: художник та ілюстратор», а також показані на виставках у 2018 році.

 

Як повідомлялося, раніше неопублікована збірка текстів про Середзем’я Дж. Р.Р. Толкіна вийде друком у 2021-му році.

 

Нагадаємо, англійський будинок Джона Толкіна, в якому той написав «Хоббіта» та деякі частини трилогії «Володар перснів», виставили на продаж.

 

Читайте також: 100 романів, які експерти ВВС рекомендують прочитати всім