* ESC - закрити вікно пошуку
Видавництва і друкарні увійшли до переліку критичної інфраструктури
05.04.2025
Міністерство культури та інформаційної політики оновило перелік установ, які мають статус критично важливих, підтвердивши його зокрема видавництву «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Відповідний наказ оприлюднили на сайті міністерства.
Із 1 квітня набули чинності зміни до порядку бронювання працівників, запроваджені Кабінетом Міністрів. Відтак установи, які раніше були визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, мають поновити цей статус. У зв’язку з цим Мінкульт провело пегляд та затвердження нового переліку організацій, які належать до критичної інфраструктури в сфері культури. Серед них:
- Український інститут книги;
- Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка;
- Одеська національна наукова бібліотека;
- Національна бібліотека України для дітей;
- Національна історична бібліотека України, НБУ ім. Ярослава Мудрого;
- Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»;
- Шевченківський національний заповідник (м. Канів);
- Національний меморіальний музей Голодомору-геноциду.
Окремо статус критично важливого об’єкта підтвердили і для Національної суспільної телерадіокомпанії України (разом із її регіональними підрозділами).
У лютому Міністерство культури затвердило оновлені критерії, за якими визначає, чи має підприємство вагоме значення для економіки в культурній та інформаційній сферах. Згідно з цими положеннями, видавничі структури також можуть претендувати на цей статус. Зокрема, у наказі йдеться, що видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» реалізувало протягом року не менше двох проєктів, пов’язаних із створенням, просуванням або розповсюдженням українського культурного та креативного продукту — як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях.
До оновленого списку також увійшли кілька поліграфічних підприємств: ТОВ «ТРІАДА-ПАК», ТОВ «Західноукраїнська книжкова фабрика», ПП «ЮНІСОФТ», ТОВ «КОНВІ ПРІНТ», ТОВ «ПЕТ».
У Мінкульті додали, що серед установ зі статусом критично важливих є й інші українські видавництва, однак конкретні їхні назви не уточнили.
Як повідомлялося, у 2022 році видавці зверталися до прем’єр-міністра України із закликом внести українське книговидання до категорії об’єктів критичної інфраструктури.
Читайте також: Інфраструктура книговидання має бути визнана державою як критична — видавці
Чільний колаж: Літцентр
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості