Видавництво

Видавництво «Боривітер» перезапускається і тепер видаватиме комікси

25.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Боривітер», що було засноване у 1991 році й видавало освітню та художню літературу, останні кілька років не працювало. Цього року донька засновника видавництва – Олекси Палійчука – Ольга Палійчук вирішила перезапустити та переорієнтувати проєкт.

 

Тепер «Боривітер» займатиметься виданням коміксів, у першу чергу – перекладних.

 

До роботи у видавництво запросили нову команду – людей, які професійно займаються перекладними коміксами на українському видавничому ринку з 2017 року і протягом багатьох років брали участь у Kyiv Comic Con. 

 

Головною редакторкою видавництва стала Марина Дубина.

 

 

Першим коміксом «Боривітра» стане «КОДА» – серія з 12 номерів від видавництва BOOM! Studios. Це оригінальна історія, створена автором Саймоном Спаррієром – британцем, що писав і для Marvel, і для DC, і для інших американських та британських видавців коміксів, а також художником Матіасом Берґарою – уруґвайцем, який працює з коміксами й відеоіграми, і брав участь у таких виданнях, як «Sons of Anarchy» від BOOM! Studios та «Supergirl» від DC.

 

«На українському ринку мальописів уже давно не бракує перекладів масових американських видань від DC і Marvel, потроху заповнюється ніша європейського бандесіне й навіть з’являється манґа. Ми з командою бачимо свою роль не в заповненні лакун чи захопленні певної ніші, а в доповненні читацького досвіду й поглибленні взаємодії українського читача з графічною прозою.

 

Саме тому наші перші видання – це три томи «КОДИ». Це відносно свіжий комікс, що поєднує захопливий наратив із фантастичним артом і таким чином забезпечує саме те «глибоке занурення», яким приваблюють мальописи. Вона також дивує і пропонує подивитися на звичні речі по-новому. Тут високе фентезі стикається з постапокаліпсисом, а головний герой – ненадійний оповідач, що змушує читача зануритися у бентежний світ коміксу й провести власне розслідування», – розповідає в ексклюзивному коментарі Читомо Марина Дубина.

 

Нагадаємо, торік, попри пандемію, в Україні з’являлися нові видавництва.