видавництво ранок

Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

21.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Ранок» видало дитячу книжку «Хочу на Марс», текст та ілюстрації для якої створені за допомогою штучного інтелекту. Про це генеральний директор видавництва Віктор Круглов повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Текст за допомогою ChatGPT створила Марʼяна Горянська, ілюстрації за допомогою Midjourney — Олександр Ковалєвський. Книжка розповідає про колонізацію людьми Марсу. Головний герой — п’ятирічний хлопчик, що вивчає глибини космосу. Наклад книжки обмежений.

 

За словами Віктора Круглова, публікація видання спричинила дискусію в соцмережах щодо етичності подібних книжок: «Коментатори розділилися на дві категорії. Одні захоплювалися, інші звинуватили нашу команду у порушенні етичних норм, бажанні зекономити на авторах та ілюстраторах».

 

Як зазначив директор «Ранку», видавництво постійно експериментує з формою, змістом та новими технологіями у галузі книговидання.  За словами Круглова, чинне законодавство не встигає за технологічними змінами, а авторське право на продукти, створені за допомогою штучного інтелекту, не врегульовано законом.

 

«Ми вирішили не знімати з продажу видання. На книжці великими літерами проінформовано, що видання створене за допомогою ШІ. По суті, це стане першим раритетним виданням в Україні книжки, повністю створеної штучним інтелектом. Моя особиста думка збігається з командною та багатьма читачами. Прогрес не зупинити, але поки наше суспільство не зовсім готове, на жаль, до таких експериментів. Мені це нагадує появу перших автівок, коли водіям забороняли їздити зі швидкістю більшою, ніж швидкість пішохода. Спеціальна людина з прапорцем мала бігти попереду та попереджати про наближення автівки», — зазначив він в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Як відомо, вийшов український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

Читайте також: Рерайт текстів і машинна маячня: що насправді може chatGPT

 

Чільне фото: Віктор Круглов