Вийшла найдовша книжка у світі з понад 20 000 сторінок

21.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Франції надрукували найдовшу книжку в одному томі, що наразі існує. Про це повідомили на сайті видавництва JBE.

Обмежене видання єдиного тома манґи ONEPIECE (“Неподільність”) називають найдовшою книжкою, що наразі існує. Видання має 21 450 сторінок, тому його фізично неможливо прочитати.

 

Авторство цього видання не належить Ейічіро Оді, письменнику та художнику, який написав манґу ONEPIECE, що виходить у японському журналі Shōnen Jump щотижня з 1997 року. Натомість його продають як твір художника Ілана Мануаша. 

 

Він розглядає видання не як книжку, а як «скульптурний матеріал».

 

За словами представника французького видавця книжки JBE, ONEPIECE це «нечитабельна скульптура, що набирає подоби книги — найбільшої на сьогодні за кількістю сторінок і шириною корінця, — яка матеріалізує екосистему онлайн-поширення коміксів»

 

Там також зазначили, що цей артоб’єкт з’явився завдяки «великій кількості доступного онлайн-контенту та нестримному оцифруванню індустрії коміксів»

 

Водночас видавництво оригінальної манґи Shueisha зазначило, що Ейічіро Оді не консультувався з ним щодо прав на видання книжки. У видавництві JBE вважають, що ONEPIECE не порушує авторських прав Ейічіро Оді та Shueisha, оскільки книжку фізично неможливо прочитати.

 

Збірку манґи можна було придбати за €1900 (₴70 000). Наклад у 50 примірників закінчився за кілька днів з початку продажу.

 

 

One Piece — манґа Ейічіро Оди. За мотивами манґи випущено тринадцять повнометражних фільмів, а також близько тридцяти ігор для різних ігрових консолей. Ця манґа входить до найвдаліших видань компанії Shueisha за всю історію. Оригінальна манґа One Piece занесена до Книги рекордів Гіннесса як твір з найбільшою кількістю опублікованих копій однієї серії коміксів одним автором, нині надрукували вже понад 416 мільйонів копій.

 

Нагадаємо, в Японії видали манґу про «Привида Києва».

 

Читайте також: Манґа українською: що вже перекладено і що незабаром перекладуть

 

Джерело: The Guardian

 

Чільне фото: JBE