Видавництво Старого Лева

Виходить друком книжка оповідань, написаних Олегом Сенцовим в ув’язненні

24.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Виходить нова збірка Олега Сенцова «Маркетер», яку він написав уже в колонії. Про це йдеться в прес-релізі, який отримало Читомо.

Книжка виходить у «Видавництві Старого Лева» спільними зусиллями з Українським ПЕН та за допомоги Анастасії Чорної, кастинг-директорки фільмів Олега Сенцова.

 

«Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки.

 

«Це друга частина автобіографічної трилогії, в якій Олег повертається у своє студентське минуле, і знову йому вдається написати не лише про себе, а й про всіх нас, хто жив і шукав себе в той час. Неможливо насправді уявити, як можна творити в колонії, але писання для Олега сьогодні є великою підтримкою. Водночас кожна його нова книжка – це можливість нагадати нам і світу не лише про долю Олега, а й про справи всіх українських заручників Кремля. Так література стає сильним інструментом правозахисту», – розповідає Тетяна Терена, виконавча директорка Українського ПЕН.

 

Мар’яна Савка, головна редакторка «Видавництва Старого Лева», зазначає: «Вже 5 років Олег Сенцов перебуває в ув’язненні. Ми знаємо, яке тривале голодування він витримав і не зламався. І те, що у в’язничних стінах він пише прозу – це свідчення великої мужності, сили духу і постійної роботи над собою. Олег ніби робить ревізію свого життя, згадує свою юність і часи формування характеру, становлення себе як особистості. Ці оповідання дуже біографічні, а поза життям самого героя оповідань постає непривабливо сувора доба на зламі двох суспільних ладів, на зламі цінностей».

 

У збірці переклад оповідань українською мовою, який зробив Олег Осока, поданий поруч із оригіналом. Оформили збірку Оксана Йориш та Назар Гайдучик.

 

Нагадаємо, чотири роки тому, 25 серпня 2015 року, Олег Сенцов – кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст – бСенцова відзначили премією Платформи європейської пам’яті та сумлінняув засуджений російським судом за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Заарештували і ув’язнили його 2014 року в Криму після анексії півострова Росією. Попри те, що Олег є політичним в’язнем у РФ і має змогу спілкуватися з рідними та близькими лише листами, які цензурує колонія, він продовжує писати книжки.

 

Читайте також: Сенцова відзначили премією Платформи європейської пам’яті та сумління.