деколонізація

Використання імені Булґакова визнали пропагандою імперської політики рф

02.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики. Про це повідомили на сайті УІНП.

«Булгаков – імперець за світоглядом, затятий українофоб. Письменник, не зважаючи на роки життя у Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників. З-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні», — ідеться у висновку експертної комісії УІНП.

 

У комісії заявили, що присвоєння імені російського письменника географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації – складової російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищих, порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору.

 

У комісії заявили, що творчість російського композитора Глінки також безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики, а присвоєння його імені географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації.

 

Нагадаємо, у музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку, оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати». 

 

Читайте також: Сьогодні ми займаємось історією Києва — директорка музею Булгакова

 

Чільне фото: Вікіпедія