дерусифікація

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

07.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «у спотвореному вигляді», оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати». Фото таблички з відповідною заявою опублікував на своїй фейсбук-сторінці співзасновник проєкту «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков. 

Раніше на фасаді музею була дошка російською мовою. Вона встановлена у 1981 році. На дошці було вказано, що в цьому будинку на Андріївському узвозі жив російський та совєтський письменник. На оновленій — напис українською мовою, а Булгакова названо «киянином, лікарем і письменником».

 

 

Оновлену дошку облили червоною фарбою в ніс з 27 на 28 травня. Невдовзі музей Булгакова додав поруч табличку з поясненням, чому фарбу змивати не будуть.

 

«Під час війни російської федерації проти України постаті наших співвітчизників з контроверсійними поглядами піддаються переосмисленню. Внаслідок дій невідомих меморіальна дошка Михаїлу Булгакову набула теперішнього вигляду. Історію треба вивчати, а не відкидати. Для того, щоб ніхто не забував про це — дошку збережено у спотвореному вигляді», — ідеться в заяві музею.

 

 

Нагадаємо, влітку 2022 року Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова. Директорка музею Булгакова Людмила Губіанурі стверджувала, що контекст музею набагато більший, аніж лише Булгаков.

 

Того ж року Міносвіти вирішило не вилучати творчість Булгакова зі шкільної програми попри попереднє рішення експертної групи. Українські освітяни звернулися до тодішнього міністра освіти Сергія Шкарлета з проханням переглянути це рішення. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко називав рішення зносити пам’ятники Булгакову «дивним».

 

Читайте також: Українська культура (не) скасування Булгакова: за і проти у соціальних мережах

 

Чільне фото: @DecolonizatorUA

Зображення: Вадим Поздняков, музей Булгакова/фейсбук