дерусифікація

У Києві на пам’ятник Булґакову додали цитати з «Білої гвардії»

13.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Пам’ятник російському письменнику Міхаїлу Булґакову на Андріївському узвозі у Києві обвісили цитатами з роману «Біла гвардія», а також розмістили вимогу про демонтаж. Фото пам’ятника на своїй фейсбук-сторінці опублікував співзасновник проєкту «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков.

На пам’ятнику розмістили такі цитати з роману:

 

  • «Всі мерзотники. І гетьман, і Петлюра. Але Петлюра ще й погромник»;
  • «Я б вашого гетьмана, – кричав старший Турбін, – за влаштування цієї миленької України, повісив би першим! Хай живе вильна Україна вигляд Києва до Берліна! Півроку він знущався з російських офіцерів, знущався з усіх нас. Хто заборонив формування російської армії? Гетьман. Хто тероризував російське населення цією мерзенною мовою, якої і на світі не існує? Гетьман».

 

Окрім того, активісти закликали міського голову Києва демонтувати пам’ятник.

 

Нагадаємо, влітку 2022 року Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булґакова. У 2023 році активісти облили меморіальну дошку поблизу музею червоною фарбою, той вирішив її не змивати.

 

Нещодавно Український інститут національної пам’яті визнав пам’ятники Булґакову символом російської пропаганди. Музей не погодився з висновками УІНП, назвавши дослідження недостатньо фаховим.

 

Читайте також: Українська культура (не) скасування Булгакова: за і проти у соціальних мережах

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Вадима Позднякова