BookForum Best Book Award

Визначили переможців конкурсу BookForum Best Book Award

16.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оголосили цьогорічних переможців конкурсу BookForum Best Book Award. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції церемонії нагородження.

Цього року за відзнаку змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. І за недавньою традицією книжки оцінювали журі у чотирьох містах — Львові (голова Василь Кметь), Києві (голова Ярина Цимбал), Харкові (голова Ростислав Мельников) й Одесі (голова Галина Дольник). Переможці:

 

Гран-прі — Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.

 

Класична українська літератураЛеонід Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.

 

Сучасна українська література Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я», видавництво «Vivat» за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.

 

Іноземна література в українському перекладі — переклад Віталія Кривоноса епосу «Старша Едда»,  Видавництво Жупанського за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

 

Non-fiction — Олександр Савчук «Я — мене — мені…(і довкруги). Спогади» за якісно доповнене нове видання мемуарів видатного інтелектуала Юрія Шевельова.

 

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич «Овва як бува! Абетка з історії України» видавництва «Портал» за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.

 

Література для дітей від 7 до 12 — Ліна Максимчук «Козаки правлять країною», видавництво «Discururs» за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.

 

Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич «Леся. Мандрівний клубочок» видавництва «Портал» за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.

 

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Денис Казанський і Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.

 

Візуальна книга — Пйтор Лукашевич (перекладач Андрій Пояров) «Об’єднання Митців artes (1929-1935) [та інші історії львівського модернізму]», Центр міської історії Центрально-Східної за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.

 

Комікси та графічні романи — переможця номінації не визначили через малу кількість поданих книжок.

 

Наукова література — Наталія Тихолоз «Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби» львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.

 

Нагорода фокусної теми фестивалю — Андрій Бондар «Ласощі для Медора», Видавництво Старого Лева за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності

 

Спеціальні відзнаки премії «BookForum Best Book Award-2020»

 

Відзнака Української бібліотечної асоціації  − Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання», видавництва «Портал».

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Львів) — Лев-Осип Гец, Богдан-Володимир Крижанівський «Антольоґія стрілецької творчості» видавничої компанії «ЮЕКС» за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену Україснкього Січового Стрілетцтва.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Харків) — Олег Яцина, Габріель Михайлов «Перша харківська фортеця» видавництва «Дім реклами» за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої споруди Харкова.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Одеса) — Павло Віктор «Фізика. Молекулярна будова речовини», видавництво «BookChef» за удоступнення фундаментальної науки для школярів та студентів.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Київ)  — Наталя Старченко «Українські світи Речі Посполитої історії», видавництво «Laurus» за віртуозне поєднання історії та захопливого викладу.

 

Спеціальні відзнаки отримають:

 

  • Антон Санченко «Круз і Лис. Напередодні», видавництво «Комора»;
  • Кирило Булаховський Максим Гаврилюк «Pозповіді про тварин і їх назви», видавництво «Література та мистецтво»;
  • Дарина Морозова за монографію «Покажи мені Людину», видавництво «Дух і Літера»;
  • авторський колектив НАНу за працю «Церковне мистецтво України», видавництво «Фоліо»
  • Крістофер Александер (перекладач Микола Климчук) «Як будувати на віки: архітектура поза часом», видавництво «Osnovy publishing»;
  • колектив видавництва «Віхола»;
  • дипломат Олександр Щербан за книжки «Щеплення від мороку» (видавництво «Дух і Літера»), «Ukraine проти darkness».

 

Персональні відзнаки премії «BookForum Best Book Award-2020»

 

Персональна відзнака голови Великого журі Богдана Тихолоза — Роман Яців «Мала хронологія мистецьких подій і пам’ятних дат ХХ століття: Україна − Світ», видавництво «Апріорі» за масштабний авторський літопис історії мистецтва ХХ століття.

 

Персональна відзнака директорки ГО «Форум видавців» Катерини Шевченко — Сергій Осока «Три лини для Марії» Видавництва Старого Лева за великі історії маленьких людей.

 

Спеціальна відзнака Голови Львівської обласної ради Ірини Гримак — Андрій Сова за монорафію «Іван Боберський суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність» та збірник «Українська тіловиховна традиція».

 

Також читайте про переможців 2020-го та 2019 років.