Yakaboo

Yakaboo визнала продаж скандальної книжки помилкою в управлінні контентом

06.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Поява в онлайнкнигарні Yakaboo пропагандистського роману про «громадянську війну» на Донбасі «Гамарджоба, панове!» Алєксандра Архіпова відбулася через помилку в системі управління контентом. Про це заявив CEO Yakaboo Іван Богдан на офіційній Facebookсторінці компанії.

 

За його словами, книжка, що транслює ідеї та філософію, несумісну з громадянською позицією компанії та всіх її читачів і партнерів, опинилася у книгарні випадково.

 

«Як і ви, ми засмучені цією ситуацією і приносимо всім свої щирі вибачення», – написав він.

 

Богдан пояснив, що маркетплейс Yakaboo.ua використовують тисячі зовнішніх постачальників. Він запевнив, що у книгарні працюють алгоритми і правила для недопущення до продажу літератури, яка носить антиукраїнський та / або антисоціальний характер, і яка спрямована проти української культури і державності.

 

«Ми провели внутрішнє розслідування. Менеджер, обов’язок якого – перевіряти новий контент на відповідність вимогам, пропустив публікацію книги, яка не повинна була бути опублікована за жодних обставин. Можливо, це було пов’язано з великим обсягом вхідної інформації. Так чи інакше, стався збій», – заявив він.

 

CEO Yakaboo додав, що, як тільки стало відомо про появу цієї книжки, книгарня одразу ж зняла її з вітрини і відключила продавця від їхнього маркетплейсу. За його інформацією, жоден примірник книжки не був проданий.

 

Крім цього, компанія вирішила припинити роботу маркетплейсу до проведення повного аудиту всіх процесів і контролів. Роботу маркетплейсу планують відновити після того, як будуть внесені необхідні зміни у внутрішню систему управління контентом на майданчику.

 

Раніше стало відомо, що в каталозі онлайнкнигарні Yakaboo знайшли пропагандистський роман, який розповідає про «громадянську війну» на Сході України та російський патріотизм.

 

На сайті магазину було зазначено, що книжка «Гамарджоба, панове!» Алєксандра Архіпова вийшла у 2019 році у видавництві «Логос Україна». Пізніше у цьому видавництві запевнили, що ніколи не видавали цю книжку.

 

Читайте також про мовні війни та інші літературні скандали 2019-го