Yakaboo

На Yakaboo знайшли книжку про «громадянську війну» та «бойових шахтарів» на Донбасі

03.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У каталозі найбільшої української онлайнової книгарні Yakaboo знайшли пропагандистський роман, який розповідає про «громадянську війну» на Сході України та російський патріотизм. Про це повідомив письменник Євген Лір на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією на сайті Yakaboo, книжка «Гамарджоба, панове!» Алєксандра Архіпова, який раніше писав переважно на тему Афганської війни, вийшла у 2019-му році у видавництві «Логос Україна», хоча у їхньому каталозі це видання відсутнє. Разом з тим книжку Архіпова можна знайти серед новинок на сайті ставропольського видавництва «Логос», яке також випускало книжки «Служа России – служить закону: примеры благородства полицейской службы», попередній роман Архіпова «С нами Бог!», а також різноманітні посібники й словники.

 

Твір Алєксандра Архіпова розповідає про поїздку відставного російського військового до окупованого Донецька з «патріотичних міркувань», а також позиціює російсько-українську війну на Донбасі як громадянську.

Скріншот із сайту Yakaboo

Уривок з книжки на сервісі Google Books

 

Наразі сторінки книжки та видавництва на сайті не доступні. У Yakaboo зазначають, що книжку зняли з продажу, а інші видання цього автора надалі не з’являтимуться на сайті книгарні.

 

«Ми вже працюємо над з’ясуванням деталей цієї ситуації. На жаль, сталась помилка. Ми запустили внутрішнє розслідування, де з’ясуємо, як і хто не вичитав матеріали. Уже зараз можемо сказати, що система вичитки та контролю зміниться. Нам важливо, щоб таких матеріалів ніколи не було на сайті. Ніколи!! Дякуємо вам за небайдужість», – стверджують в Yakaboo.

 

Як відомо, в асортименті книгарні Yakaboo також є значна частина книжок, завезених з території РФ. Держкомтелерадіо регулярно звітує про відмови, які отримує компанія, на ввезення російських книжок, що містять ознаки пропаганди держави-агресора.

 

Раніше повідомлялося, що видавництво «Моя книжкова полиця» більше не продаватиме своїх видань у книгарні Yakaboo через книжки з РФ.