Держкомтелерадіо

Заборонили ввіз ще однієї дитячої книжки з РФ, що містить пропаганду

01.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив ТОВ «Якабу трейд» у видачі дозволу на ввезення певної видавничої продукції, що виготовлена в Росії і містить ознаки пропаганди держави-агресора. Про це повідомляє Держтелерадіо.

 

Таке рішення ухвалили на підставі негативного висновку експертної ради Державного комітету телебачення і радіомовлення України з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

Зокрема, не дали дозвіл на ввезення з метою реалізації дитячої книги Тетяни Зарубіної «От динозавра до компота. Ученые отвечают на 100 (и еще 8 вопросов) обо всем» московського видавництва «Розовый жираф».

 

Експерти зазначили, що окремі глави цієї книги написані в дусі російської пропаганди, яка зомбує дітей, що Росія є наддержавою, формуючи водночас зневагу до інших суверенних держав.

 

Загалом, починаючи з травня 2017 року Держкомтелерадіо видав 27 638 дозволів на ввезення видавничої продукції та надав 3 941 відмову у видачі дозволів.

 

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надали 268 відмов у видачі дозволів на ввезення 1 320 000 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

 

Ще 3 673 відмови надали внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Як повідомлялось, у Львові оштрафували підприємця майже на 42 тисячі грн через продаж книжок з РФ.

 

Раніше повідомлялося, що у Києві оштрафовано підприємця, який через інтернет реалізовував книжки країни-агресора без дозвільних документів.

 

Як відомо, 52,8% опитаних жителів міст підтримують необхідність регулювання ввезення російської літератури в Україну.

 

Чільне фото: https://polymus.ru