Holodomor

З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

30.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Музей Голодомору закликає підтримати петицію «Про повернення до навчальної програми з української літератури для 11 класу як обов’язкового для вивчення роману «Жовтий князь» Василя Барки».

 

У музеї переходити за посиланням та голосувати.

 

Ще в 2011 році тодішній міністр освіти і науки України Дмитро Табачник наказав вилучити «Жовтого князя» з програми як «низькопробний твір», йдеться в петиції.

 

«Одначе часи змінилися, режим Януковича давно повалено, а «Жовтий князь» так і не повернувся у шкільну програму. Хоча твір вважається одним із найкращих і найбільш пронизливих творів на тему Голодомору. Адже написаний Василем Баркою (Очеретом), уродженцем Лубенщини (Полтавщина), на основі власних спогадів та розповідей інших очевидців тих подій. Автору вдалося вижити та емігрувати, а згодом – розповісти всьому світу про трагедію українського народу», — йдеться у тексті.

 

Читайте також: Василь Барка: консервативний модерніст та свідок Голодомору

 

До речі, в часи Януковича-Табачника зі шкільної програми також було вилучено твір Уласа Самчука «Марія». Письменниця Оксана Забужко назвала тоді дії очільника міністерства «інтелектуальною крадіжкою в загальнонаціональному масштабі». Читайте наш текст: Улас Самчук – літописець України крізь війни, табори, Голод, екзил.

 

Читайте також: До Дня памʼяті жертв Голодомору: шість книг, щоб зрозуміти себе