курси української

З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

29.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Дня української писемності та мови на освітній платформі «Є-мова» вийшов безплатний тест на визначення рівня володіння українською мовою. Засновниця платформи Анастасія Розлуцька розповіла Читомо деталі.

Тест визначає навички розуміння письмових та усних текстів українською мовою, використання граматики й обсяг словникового запасу.

 

У підсумку можна дізнатися свій рівень:

 

  • елементарний користувач (А1 / А2);
  • незалежний користувач (В1 / В2);
  • досвідчений користувач (С1).

 

«Мета цього тесту полягає у тому, щоб допомогти людям визначити свій орієнтовний рівень володіння українською мовою і потребу її вивчати. Ця ідея з’явилася ще до створення державного тесту. Ми як волонтерська організація дуже довго над цим працювали, бо це потребувало технічних можливостей, таких як сайт. Сам тест ми розробили вже давно, він включає стандарти з української мови та враховує вимоги рівнів», — розповіла засновниця платформи «Є-мова» Анастасія Розлуцька у коментарі Читомо.

 

Щоб пройти тестування, потрібно зареєструватися на платформі та виділити 60 хвилин свого часу. По завершенню сайт надасть короткий звіт й запропонує курси для покращення української мови.

 

На сайті зазначено, що тест не є і не дублює державний тест на рівень володіння українською мовою і не може замінити його.

 

«Державний тест націлений на тих, хто претендує на роботу в органах державної влади. Дуже часто до нас звертаються люди з органів державної влади, проходять наші курси й вимагають сертифікати державного зразка», пояснила Анастасія Розлуцька.

 

На платформі «Є-мова» є безплатні онлайн-курси української мови, які може пройти кожен після визначення свого рівня.

 

На сьогодні уже 3000 людей пройшли тест. Найвищий бал, який вдалося отримати, це 171 із 178 можливих. 

 

Як повідомлялося, у 2024 році національний мультипредметний тест з української мови (НМТ) востаннє відбудеться за нормами старого правопису.

 

Читайте також: Не лише паляниця: де пропонують безкоштовні курси української мови

 

Джерело чільного зображення: Читомо