курси

Не лише паляниця: де пропонують безкоштовні курси української мови

23.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Якщо ви давно збиралися вільно говорити українською, а зараз з’явився час і натхнення таки почати, то ми вам з радістю допоможемо. Зараз багато онлайн-платформ, університетів і компаній пропонують зручні можливості для вивчення мови, а особливо – у західному регіоні України.

Ми зібрали для вас пропозиції, якими можн скористатися вже зараз. 

Розмовний клуб «Говорімо українською!»

Львів

МІОК НУ «Львівська політехніка» у співпраці із Департаментом освіти і науки Львівської ОДА започаткували розмовний клуб «Говорімо українською!» для громадян України, охочих заговорити українською вільно. 

 

Клуб це невимушене спілкування на цікаві для учасників теми, що допоможе легко подолати мовний бар’єр і навчитися розмовляти українською без проблем.

 

«Запрошуємо всіх охочих громадян України віком від 17 до 117», зазначили у клубі. 

 

Участь у клубі безкоштовна. Зустрічі відбуватимуться двічі на тиждень на платформі ZOOM. 

 

Курси української мови від «Є-мова»

Є-мова – це перша онлайнова платформа з вивчення української мови з наголосом на живе розмовне спілкування. Платформа забезпечує комплексний підхід до вивчення української мови за допомогою практичних занять, навчальних матеріалів і відео, тестової перевірки знань, моніторингу успішності, сертифікації знань.

 

Наразі українську мову від платформи можна вивчати й на SWEET.TV. Там доступний мінікурс з української мови елементарного рівня.

Повний курс початкового рівня «Українська за 27 уроків» з відео, тестами та завданнями, розміщений на освітній платформі за посиланням. 

 

Доступ до курсів відкритий та безоплатний.

 

Також курс доступний і на Prometheus.

 

Онлайн-курс «Українська мова: основи успішної комунікації»

Львівський національний університет імені Івана Франка на базі Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки пропонує безоплатний практичний онлайн-курс «Українська мова: основи успішної комунікації». 

 

Курс призначений для всіх (незалежно від віку та рівня освіти), хто має намір  удосконалити навички використання української мови для забезпечення основних потреб щодо розгорнутого спілкування у повсякденних ситуаціях.

 

Охочих скористатися пропозицією запрошують зголошуватися:

 

Курси української мови від Тернопільського педуніверситету

Курси української мови для внутрішньо переміщених осіб організовуються та проводяться науково-педагогічними працівниками кафедри загального мовознавства і слов’янських мов та кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

 

Навчання відбуватиметься дистанційно в режимі відеозв’язку. Групи формуються у кількості до 25 осіб. 

 

Навчання безкоштовне. Курс української мови розрахований на 11 практичних занять.

 

Курси української мови від Чернівецького університету

Філологічний факультет Чернівецького національного університету влаштовує «Курси з вивчення української мови як державної» для тимчасово переселених осіб із зони бойових дій.

 

У результаті вивчення курсу слухачі отримають змогу вільно і грамотно здійснювати усну й письмову комунікацію українською мовою.

 

Курси української мови в Калуші

Центр професійного розвитку педагогічних працівників організовує навчання на базі Калуського ліцею №7. Лекції проводитимуть консультант Центру Галина Кохан та вчителі Калуського ліцею №7.

 

Для того, щоб відвідати курси, необхідно заповнити відповідну Google-форму, вказуючи ім’я, вік, рід діяльності та номер телефону для того, щоб повідомити дату, годину і місце проведення уроків української мови.

 

Для майбутніх учасників чекають лекції про граматику, правила мови, розмовна практика і тренування навичок висловлювати власні думки.

Вивчення мови від Busuu

Busuu – це платформа для вивчення мови в Інтернеті, iOS та Android, яка дозволяє користувачам взаємодіяти з носіями мови.

 

Українцям пропонують Busuu Premium безкоштовно протягом 90 днів і з можливістю подовжити цей термін. 

 

«Ми хочемо переконатися, що наші друзі в Україні матимуть змогу вивчити нову мову, щоб ефективно взаємодіяти з іншими в цей тяжкий час. Тому ми пропонуємо безкоштовне вивчення мов усім українцям, які цього потребують», – зазначили у компанії. 

 

Експрес-уроки української від Олександра Авраменка

Авраменко Олександр — український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. 

 

Від Олександра є створений окремий веб-ресурс, де зібрані експрес-уроки української мови.

 

Безкоштовні курси української мови від Січеславської Просвіти

Протягом декількох останніх років Січеславська Просвіта проводить для жителів міста Дніпро безкоштовні курси української мови, які може відвідати кожен житель.

 

Січеславська Просвіта — це Дніпропетровське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Курси проходять у четвер і вівторок. 

 

Курси української мови на платформі ЮНІСЕФ

Курси української мови, розміщені у вільному доступі на освітній платформі Юнісеф Learning passport. 

 

Ця освітня платформа для дітей, молоді, освітян і батьків. 

 

 

Нагадаємо що раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав заклади освіти України підтримати ініціативу провідних університетів країни та організувати безкоштовні курси з вивчення української мови для тимчасово переселених осіб із зони бойових дій.

 

«Закликаю заклади освіти країни доєднатися до цієї та інших гуманітарних ініціатив на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Мова – зброя. Переможемо разом!», – підкреслив уповноважений.

 

Читайте також: Це ж було вже, локдаун і кіборги: 34 нові українські неологізми і фразеологізми