кіно

З’явився тизер стрічки «Редакція», яку знімали на Херсонщині

03.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні представили перший тизер фільму «Редакція» режисера Романа Бондарчука. Про це повідомляється на сайті дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік». 

Світова прем’єра відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Forum. Це сатирична комедія, знята на Херсонщині 2021 року. 

 

«Головний герой фільму — спраглий до справедливості ідеаліст Юра, який починає працювати в одній із газет на Херсонщині. Неочікувано для себе чоловік опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем, пов’язаних з виборами мера міста», — зазначають в «Артхаус Трафік».

 

 

«Редакція» — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу Бондарчука — стрічку «Вулкан», за яку він здобув Шевченківську премію у 2019-му. Також Бондарчук відомий як артдиректор фестивалю Docudays UA. «Редакція» продовжує серію фільмів режисера, присвячених дослідженню Півдня України.

 

Головну роль у стрічці зіграв Дмитро Багненко — журналіст, який фільмував життя Херсону з перших днів російської окупації, а потім пішов у ЗСУ. 

 

 

Також у фільмі зіграли: 

  • актриса Римма Зюбіна («Люся інтерн», «Гніздо горлиці»);
  • кінорежисерка Жанна Озірна;
  • драматург Максим Курочкін;
  • актор Андрій Кирильчук, відомий за фільмом «Памфір»;
  • актор Василь Кухарський, який грав у стрічці «Максим Оса»;
  • режисер Олександр Шмаль;
  • журналіст Сергій Іванов та інші.

 

Стрічку «Редакція» знімали незадовго до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Знімання відбувалися на Херсонщині, зокрема на тимчасово окупованих нині Олешківських пісках.

 

 

В український прокат фільм вийде восени 2024 року.

 

Як повідомлялося, з’явився трейлер фільму, знятого за мотивами повісті «Я, «Побєда» і Берлін» відомого музиканта, шоумена і продюсера Кузьми Скрябіна.

 

Читайте також: Що читають герої українських фільмів: від «Кобзаря» до Пушкіна і «Некрономікона»

 

Світлини: «Артхаус Трафік»