Yakaboo

З видавництва Yakaboo Publishing звільнилася креативна команда

06.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Із видавництва Yakaboo Publishing у повному складі звільнилася команда. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник Євген Плясецький.

За його словами, звільнилися колишні директорка Світлана Ліщина, відповідальна редакторка Юлія Панюхіна, відповідальна редакторка Анастасія Бідонько, менеджерка прав і грантів Світлана Смілян, художня редакторка Анна Гаврилюк і технічна редакторка Наталія Коваль.

 

 

«Ми не були згодні з політикою компанії й пропонованим вектором розвитку. Нас демотивували порушення професійної етики та втручання в роботу редакції. Тому команда видавництва пішла повним складом. Тобто зараз там нові люди, формується геть новий колектив», — розповіла для Читомо колишня старша редакторка Yakaboo Publishing Світлана Ліщина.

 

За її словами, звільнення команди не спростовує того, що вона «професійно і з любовʼю зробила багато проєктів, якою пишається»:

  • три антології української малої прози з серії «reвізія: перечитай класиків»;
  • серія творів для школярів «YAKAшкола»;
  • книжка «Незламні» Вікторії Покатис;
  • документальний комікс «Блекаут: хроніки нашого життя під час війни росії проти України»;
  • книжка про українське підприємництво «Виклик. Шанс. Зміна» Тетяни Водотики, дитячий нонфікшин Ярчик і 9 собак» Насті Мельниченко;
  • перекладна художка «Доньки Спарти» Клер Гейвуд…

 

«Ми дуже вболіваємо за ті проєкти, роботу над якими почали, але вийдуть вони вже без нас, це зокрема проєкт за програмою Креативної Європи (12 творів європейської класики), а також довгоочікувані книжки “Агата Крісті: невловима жінка” (авт. Люсі Ворзлі) і біографія Анни Вінтур “Анна: біографія” (авт. Емі Оделл) та інші», — додала Ліщина.

 

В Yakaboo Publishing  заявили, що видавництво продовжує працювати та вже сформувало нову команду.

 

У видавництві підтвердили, що частина працівників ухвалила рішення змінити формат подальшої роботи. «Наразі деякі співробітники продовжують співпрацювати з Yakaboo Publishing на аутсорсі, дозволяючи нам зберегти взаємовигідні стосунки. Разом з тим, окремі члени команди вирішили розпочати роботу над іншими проєктами, залишивши роботу у видавництві – ми дійшли згоди по цьому питанню і поставились до їх рішення з розумінням», — повідомила для Читомо Олена Кот, начальниця відділу корпоративних комунікацій Yakaboo.

 

Вона додала, що Yakaboo Publishing вдячне своїм працівникам та членам команди, творчими силами яких було втілено багато проєктів, якими видавництво пишається.

 

Українська інтернет-книгарня Yakaboo разом із незалежною видавчинею Оксаною Форостиною заснували видавництво Yakaboo Publishing у 2016 році. Воно спеціалізується на українському нонфікшні та перекладі українською світових нонфікшн-бестселерів.

 

Як відомо, 2020 року з видавництва «Наш формат» звільнився весь топменеджмент. Згодом команда заснувала нове видавництво «Віхола».

 

Чільне фото: yakaboo