бізнес

Пандемія не перешкода: 4 видавництва, які нещодавно відкрилися в Україні

30.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Коронавірус і економічна криза не заважають появі нових українських видавництв. Так, за час ізоляції на вітчизняному книжковому ринку з’явилося декілька нових гравців. Читомо поцікавилося у молодих видавництв, як вони наважилися започаткувати свою справу саме тепер, а також дізналося, на які книжки чекати Українським читачам.

Deinde Publishing

Видавництво сучасної іспаномовної та англомовної літератури. Його організатори Іван Непокора та Остап Радейко стверджують, що ідея створення виникла дуже давно, але запустити проєкт змогли лише тепер.

 

У найближчих планах Deinde Publishing – три найважливіші романи мексиканської прози останнього десятиліття. Перша книжка, «Бенкет у норі» Хуана Пабло Вільялобоса, нещодавно побачила світ, а робота над романом «Сезон ураганів» цьогорічної номінантки на Букера Фернанди Мельчор перебуває в активній стадії. Також видавництво працює над романом «Знаки, що передували кінцю світу» Юрія Ерейри.

 

«Отже, будемо мати три тексти про Мексику, а далі хочемо зосередити свою увагу на трьох ірландських авторах», – говорять видавці.

 

Deinde Publishing ставить собі за мету «видавати перекладу прозу, яка запам’яталася б не тільки доброю історією, а і тим, як вона розказана».

«Віхола»

Видавництво «Віхола» працюватиме передусім з українськими авторами й розвиватиме суто українські напрямки нон-фікшн і наукпоп. За словами організатором, вони виступають «проти інтелектуального пафосу» і вважають, що процес отримання будь-якого знання може бути розвагою, а не тяжкою працю.

 

Головна редакторка видавництва Ольга Дубчак розповіла Читомо, що «Віхола» відразу виходить на ринок з низкою авторів, які готові до співпраці. З-поміж них: Наталя Підлісна, Маріанна Бойко, Володимир Станчишин, Ольга Маслова та інші.

 

«Видавництво робимо своїми силами, закладаємо власні гроші. На початку партнерів залучати не плануємо, можливо, у майбутньому постане таке питання. Але зараз хочемо спробувати без залучення когось, хто не є в нашій команді», – говорить редакторка.

 

На запитання, чи не бояться у «Віхолі» починати бізнес у такий складний час, видавці відповідають чесно: «Звісно, боїмося. Але й інших варіантів у нас немає: або ми займатимемось тим, що любимо і вміємо, або шукатимемо альтернативну роботу».

Сайт видавництва.

Bookraine Publishing

Bookraine планує видавати якісну художню літературу для дорослих, нонфікшн, мистецькі видання. Основна цільова аудиторія – дорослі читачі (16+), проте також розглядають можливість видання літератури для підлітків.

 

«Ми не планували відкриття на карантин, ідея з’явилася ще восени 2019-го року, коли зібралося разом кілька людей, закоханих у літературу, із досвідом у різних сферах – від дизайну до журналістики. Ми знали, як складно сучасному українському автору знайти свого видавця, як не вистачає в Україні якісних перекладів світової літератури, і вирішили зробити свій внесок у цю нішу», – пояснюють у видавництві.

 

Офіційно Bookraine Publishing відкрилися на початку 2020-го року і встигли пропрацювати неповних два місяці, як оголосили карантин, тому усі видавничі плани довелося посунулися на невизначений термін. Зараз видавництво вже потроху повертається до їх реалізації.

 

Видавництво уже підготувало декілька проєктів, пов’язаних із творчістю в ізоляції, й продовжує приймати рукописи, створені під час карантину.

 

«Зараз ми не займаємося дитячою літературою, тому просимо не надсилати нам твори для дітей. Також ми зайнялися перекладною літературою, тож наші перекладачі вже готують декілька цікавих текстів, які раніше не публікувалися в Україні. На жаль, через такий повільний старт, ми навряд зможемо втілити повною мірою свої річні плани й опублікувати стільки книжок до кінця року, скільки мріяли, проте будемо сподіватися на краще», – зазначають у Bookraine Publishing.

 

Також у видавництві стверджують, що не мають ніяких інвесторів зі сторони й «ні на кого не сподіваються», адже видавництву-початківцю важко отримати грантову чи партнерську підтримку на ранніх етапах існування: «Ми відкрито говоримо про те, що вкладаємо гроші у бізнес, який ще, мабуть, довго буде для нас збитковим, із власного ентузіазму і закоханості у рідну мову. Нам боляче від того, що українська література і досі мало представлена за кордоном, боляче, що в Україні мало читають. Подивимося, чим ми зможемо допомогти».

Сайт видавництва.

«Лабораторія»

У липні 2020 року стартував новий проєкт колишнього співвласника та директора видавництва «Наш Формат» Антона Мартинова. Наразі нове видавництво вже веде роботу над десятком нових книжок для «розширення світогляду».

 

«Якщо конкретніше, то почнеться все з художньої біографії «правого» Черчилля та «лівого» Орвела, історії з життя та доля яких – це те, що неможливо пропустити, особливо, коли це загорнуто у смачну подачу Томаса Рікса. Далі буде одна із найпопулярніших на заході книжок про віруси й бактерії – «Смертельний ворог», вона «закриє цю тему» у науково-популярній манері й має добре підготувати наше суспільство до майбутнього. Ну, а потім ми видамо книжку про роботу мозку, яку «маст-рідить» сам Деніель Канеман. А у листопаді ми вже починаємо видавати книжки паралельно зі світовими релізами: «Гітлер і Сталін. Тирани у Другій світовій війні» – сильна робота Лоренса Ріса, який мав реальний досвід спілкування з «топменеджментом» СС та КДБ, а також 30 років вивчав і писав на тему Другої світової», – розповідає про видавничі плани засновник видавництва.

 

Антон Мартинов також додає, що кожну книжку видавництво випускатиме відразу в паперовому, аудіо та електронному форматах. що також відрізнятиме «Лабораторію» від конкурентів.

 

Нагадаємо, що у квітні 2020 року в Україні відкрилося нове видавництво «Портал», яке спеціалізуватиметься на дитячій та історичній літературі.