видавництва

В Україні заснували видавництво Velorum Publishing

27.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні заснували нове книжкове видавництво Velorum Publishing. Про це повідомили на сайті видавництва.

Velorum Publishing позиціонують себе як видавництво естетичних книжок.

 

У коментарі Читомо у видавництві розповіли, що ідея створення видавництва зʼявилась ще влітку 2021 року, коли учасники команди почали збиратися разом і продумувати різні складники процесу: які книжки хотіли б потримати в руках: що цікаво було б перевидати у новому оформленні, якими мають бути логотип і назва тощо. Тоді перший запуск планувався на березень-квітень 2022 року, але через повномасштабне вторгнення і втрату стабільної роботи видавництво відклали.

 

«Восени 2022 року вирішили, що книга не мусить лежати в столі, і з цих міркувань запустили невеличку акцію “Книга за донат”, де в обмін на донат до переліку фондів ми надавали копію електронного примірника  “Світогляду українського народу…”. Це отримало позитивний відгук, багато хто в коментарях питав щодо друкованої версії книги, тож ми вирішили поступово повертатись до цього питання. Оскільки це була terra incognita, підготовка зайняла багато часу. Але ось ми тут», — розповіли у видавництві.

 

 

У Velorum Publishing зазначили, що маючи за плечима профільну художню та видавничу освіти, певний робочий досвід та роки захоплення друкарськими техніками, команда воліє мати свій невеличкий простір для творчих експериментів: «Для нас є важливим баланс краси, функції й автентичності. Авжеж, не менш важливими для нас є якість друку, добір матеріалів і деталей оформлення – аби кожен продукт, потрапивши до рук читача, став комфортним досвідом».

 

Наразі видавництво веде перемовини щодо публікації нового твору Тетяни Калитенко, авторки роману «Антеро», і з Антоніною Вінник з гурту Folkulaka — видавництво планує видати її пісенну збірку.

 

«У плані просування використовуватимемо весь класичний набір діджитал-маркетингу (соц. мережі, таргетинг, створення фото і відеоконтенту), з ухилом на формування спільноти, що поділяє наші інтереси та цінності. Проводитимемо розіграші ексклюзивних матеріалів, за необхідності, – робитимемо власні події, і звісно, за можливості долучатимемось до тематичних фестивалів та зустрічей. Також плануємо перекладати й поширювати всі видання англійською для залучення іноземної авдиторії», — розповідають у видавництві.

 

Станом на зараз команду видавництва складають: 

  • Катерина (юридична засновниця, зони відповідальності: керування ключовими процесами, комунікація з авторами та підрядниками, загальний дизайн та верстка, ведення основних каналів комунікації бренду).
  • Артем (ілюстрації, комунікація).
  • Ксенія (ілюстрації, комунікація, просування). 

 

Також до процесів залучені Тетяна та Лідія (коректура, редагування), Богдан (адвокат, юридичне консультування), Ірина (бухгалтерка-діловод), Артем (веброзробник) та іще декілька осіб, що надавали фахові консультації – від каліграфії до діловодства.  

 

Перша проанонсована книжка Velorum Publishing — етнографічна праця 1876 року «Світогляд українського народу: ескіз української міфології» Івана Нечуя-Левицького.

 

«Українські вірування розглядаються в контекстуальному порівнянні з віруваннями інших народів, даючи унікальну нагоду дізнатись про раніше відомих і невідомих істот, героїв та сутностей, а ерудованість автора у філософських течіях XIX ст. додає глибинних конотацій до описуваних вірувань й надихає до переосмислення звичних у побуті образів та ритуалів. Текст поданий у живій і жвавій формі, насичений прикладами пісень, обрядів і легенд. Перевидання містить понад 30 авторських ілюстрацій та орнаментів», — ідеться в анотації.

 

 

Нагадаємо, у серпні 2023 року розпочало роботу нове «Видавництво 333».

 

Читайте також: Як це — відкрити видавництво під час війни і пандемії

 

Зображення: velorum