* ESC - закрити вікно пошуку
державна мова
За 4 роки кількість українців, які проти вивчення російської у школах, зросла на понад 40%
10.03.202352% українців вважають, що російську мову в школах України не потрібно вивчати взагалі. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Відсоток людей, які проти вивчення російської у будь-якому форматі, зросла з 8% до 52% з 2019 до 2023 року відповідно. 25 років тому варіанту «не вивчати взагалі» не було. Респонденти серед молоді більшою мірою наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл.
42% опитаних українців підтримують викладання російської мови в українських школах «у певному обсязі». З них 33% хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж чи менше часу, ніж іншим іноземним мовам. У 2019 більшість наполягала на тому ж обсязі вивчення російської, як і української).
Тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в такому ж обсязі, як українська — 3%. Водночас у 2019 році таких було майже третина, 30%. Також 6% вважають, що російській мові треба приділяти менше часу, ніж українській, але більше, ніж іноземним мовам. У 2019 році таких було 32%.
Українці, які виступають за вивчення російської у школах, на кілька відсотків більш схильні погодитися на територіальні поступки росії в російсько-українській війні. Водночас абсолютна більшість українців (80%), зокрема ті, хто не проти вивчення російської, виступають проти жодних територіальних поступок.
Опитування проводили з 14 до 22 лютого методом телефонних інтерв’ю із використанням комп’ютера серед 1017 респондентів по всій території України, крім АР Крим і тимчасово окупованих територій.
Як повідомлялося, в Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу, винятком є Одещина. У 2022-2023 році використання російської мови у школах заборонили у Миколаєві та Києві.
Читайте також: Освітній омбудсмен: Якщо російську викладати в школах, то треба нагадувати про здійснений росією геноцид українців
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості