Андрій Кокотюха

За фільмом «Червоний. Без лінії фронту» створили кінороман

14.11.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник Андрій Кокотюха написав роман за мотивами фільму «Червоний. Без лінії фронту». Про це повідомляється на Facebook-сторінці стрічки «Червоний».

 

Кінороман створений за мотивами однойменного фільму режисера Зази Буадзе. Він є продовження роману «Червоний», за яким було знято однойменну стрічку.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Андрій Кокотюха розповів, що роман на основі фільму планувався на наступний рік. Проте, оскільки дата прем’єри пересунулася на 2019 рік, вирішили здійснити новелізацію – процес, коли сценарій стрічки адаптується у формат роману.

 

 

«Все, що я пишу як автор книжок – по суті своїй кіноромани. Вони легко адаптовуються для кіно. Я взагалі не вважаю себе письменником, я більше кінодраматург», – підкреслив Кокотюха.

 

За його словами, сюжет кінороману і фільму в цілому схожі. Але роман дозволить розкрити тему міжвоєнного періоду в Україні ширше.

 

«До всього, в романі є не лише новелізований сценарій однойменного фільму. Частково задіяний сценарій наступного – «Червоний. Коло вогню», який уже написаний. І фінальна частина поки ніким не екранізована – розповідь про те, як саме Данилові Червоному вдалося вижити після повстання в таборі і втекти з Воркути», – поділився він.

 

Письменник зазначив, що проект виграв грант Українського Культурного Фонду. Це дало змогу залучити до роботи над романом більше десятка фахових істориків як консультантів, зробити буктрейлер та кінотрейлер.

 

На думку Кокотюхи, кінообкладинка книжки і взагалі прив’язка до кіно позитивно вплине на продажі роману.

 

Книжка побачить світ наприкінці листопада. З 1 грудня буде у вільному продажу. Кінороман стане початком промокампанії фільму.

 

Нагадаємо, що це не перший в Україні випадок, коли на основі фільму створюється книжка. Раніше письменниця Ольга Купріян написала «Щоденник Лоли» за мотивами серіалу «Школа».