* ESC - закрити вікно пошуку
нові видавництва
Заснували видавництво «Контур», що друкуватиме філософські книжки
22.10.2024В Україні заснували нове видавництво «Контур», яке спеціалізується на перекладах теоретичних праць з філософії, історії, культури й мистецтва. Про це повідомили засновники видавництва.
Мета видавництва — зробити філософію невід’ємною частиною української культури й життя людини, а також створити платформу для інтелектуальної літератури, яка змінює уявлення про світ і його можливості.
Видавництво планує публікувати праці класичних і провідних сучасних філософів і мислителів. У команді вважають переклади цих праць «важливим інструментом для осмислення засадничих питань і культурних явищ, а також — ключовими для розвитку філософської термінології українською». Також хочуть створювати простір для обміну ідеями й діалогу.
Анастасія Холявка з «Контура» в ексклюзивному коментарі Читомо розповіла, що видавництво хоче підсилювати маловідомі, маргінальні голоси, робити впливовими сучасних філософів і руйнувати уявлення про філософію як про сферу, в якій не відбувається нічого нового.
Планують видавати три серії:
- «Маяки» — класика філософії;
- «Горизонти» — науково-популярні тексти, які роблять філософію доступною;
- «Концепти» — книжки, які відображають складність і багатогранність сучасного філософського поля.
Також Анастасія Холявка запевнила, що ситуація з перекладачами філософської літератури значно покращилася завдяки ініціативі «Міжвухами», що займається підготовкою перекладачів цього напрямку. Команда «Контура» має мережу контактів людей, які займаються філософією і можуть перекладати, редагувати й консультувати.
«Наш досвід показує, що ситуація дефіциту перекладачів не є страшною, а ось негнучкість, відсутність діалогу в середовищах і творчий егоїзм несуть набагато більше загрози», — зазначила Анастасія Холявка.
Тож у видавництві планують залучати до роботи над книжками різних фахівців.
«Крім перекладачів, є наукові консультанти, дослідники, які в діалозі можуть напрацювати спільні рішення. Перекладаючи філософію, ми не лише відкриваємо певні праці, але й розвиваємо українську термінологію і підхід до перекладів. Хочеться вірити, це спричинить більший інтерес до професійного розвитку в цій царині», — додала Холявка.
Цільова авдиторія видання — читачі, які цінують повільне, вдумливе читання й не бояться складних текстів.
До команди «Контура» входять люди з досвідом у сфері публічної філософії й культурних досліджень: Анастасія Холявка, Юлія Куліш, Василь Корчевний, Володимир Євтушенко, Роман Оксенюк і Уляна Дмитрусь.
Спочатку команда створила Café philosophique Lviv, яке наслідувало формат зустрічей французьких інтелектуалів початку XX століття. Потім у 2019 році з’явилося медіа «Контур», де публікували тексти про культуру, літературу, кіно, мистецтво і філософію. Нині ж команда вирішила створити однойменне видавництво.
Перші чотири книжки «Контура» уже можна передзамовити на їхньому сайті:
- «Есеї або поради, громадянські та моральні» Френсіса Бейкона;
- «Чому існує світ?» Джима Голда;
- «Стерте задоволення» Катрін Малабу;
- «Після скінченності» Кантена Меясу.
Як повідомлялося, засновник видавництва «Прометей» Андрій Носач запускає нонфікшн видавництво «Атена».
Читайте також: Як це — відкрити видавництво під час війни і пандемії
Зображення надані видавництвом.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості