італія

Збитки від піратства становлять 31% від усього італійського книжкового ринку — дослідження

30.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжкове піратство у 2021 році обійшлося італійському книговидавництву в 771 мільйон євро (856,7 мільйона доларів США), а також близько 5400 робочих місць. Про це ідеться в дослідженні* науково-дослідного інституту IPSOS, замовленого Асоціацією італійських видавців (Associazione Italiana Editori, AIE) та Федерацією італійських видавців газет (Federazione Italiana Editori Giornali, FIEG).

 

Піратство зросло за часи пандемії: у 2021 році здійснювали 322 тисячі протиправних дій щодо освітньої та професійної літератури на день, що на 5% більше, ніж у 2019 році.

 

Великим є внесок освітньої спільноти в поширення піратства: за результатами дослідження, 81 відсоток студентів університетів піратять, а 56 відсотків викладачів чи професорів вчинили принаймні один акт піратства, пов’язаного з художньою літературою та/або науковою літературою.

 

Більш того, 82 відсотки опитаних сказали, що знають про незаконність піратства, але 64 відсотки вважають, що їх не спіймають і не покарають. 39 відсотків опитаних повідомили, що вони просто не вважають це «серйозним або надто серйозним» порушенням взагалі.

 

«Читання, прослуховування чи навіть розповсюдження піратських книжок та авдіокнижок означає  робити внесок у явище, яке забирає економічні ресурси та робочі місця у видавництв, податкові надходження у держави та зменшує можливості для працівників зі сфери культури, які заробляють на життя завдяки авторському праву. Люди мають це усвідомлювати та розуміти, що їх можуть прикликати до відповідальності за незаконні дії», — зазначив президент AIE Рікардо Франко Леві.

 

Він додав, що боротьба з  піратством має певний ефект там, де держава запустила ефективні кампанії, зокрема на платних телевізійних підписках.

 

Збитки у видавничій сфері та в галузі преси досягли 250 мільйонів євро на рік, згідно з дослідженням за 2020 рік. Про це повідомив президент Федерації видавців газет Андреа Ріффезер Монті.

 

Він наголосив: «Посилення повноважень регуляторного органу з гарантування  комунікацій Agcom у цьому питанні, як з точки зору санкцій, так і процесуальної, слід розуміти як неодмінне завершення довідкової дисципліни, що має принципове значення для журналістської видавничої галузі, особливо з огляду на величезні втрати, завдані видавничим компаніям через поширення каналів, чатів і сайтів, присвячених несанкціонованому поширенню газет».

 

Нагадаємо, за результатами того ж дослідження, проведеного у 2020 році, через піратство італійські видавці щорічно втрачали € 528 мільйонів.

 

Читайте також: Як побороти книжкове піратство: якщо ви читач – читайте, якщо покупець – платіть

 

*Дослідження IPSOS для AIE було проведено у жовтні 2021 року на вибірці з 4000 інтерв’ю (CAWI), поділених таким чином: 2700 репрезентативних випадків за статтю, віком, географічним районом, розміром центру, професією та освітньою кваліфікацією, 706 студентів університетів, репрезентативних за статтю, вік і географічний регіон і 720 репрезентативних фрілансерів за географічним регіоном.

 

Джерело: Publishing Perspectives