Шевченківська премія

Зеленського закликають підписати указ про нагородження лавреатів Шевченківської премії

17.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени комітету гуманітарної та інформаційної політики вирішили звернутися до президента України Володимира Зеленського з проханням підписати указ про нагородження лауреатів Шевченківської премії за 2023 рік.

«9 березня мав вийти указ президента про присудження премії лавреатам. На жаль, цього не сталося. Із заяви членів Шевченківського комітету ми дізналися, що 9 березня відбулася зустріч в Офісі Президента, де пропонувалося додати нові номінації. Безперечно, можна вводити нові номінації, але на перспективу. Через спроби втрутитися в процедури ми стоїмо перед загрозою руйнування інституції. Тому пропоную від імені комітету звернутися до президента невідкладно підписати указ, який затвердив би результати роботи Шевченківського комітету. А на комітетських слуханнях обговорити відновлення функціонування цієї премії», — сказав член комітету премії Володимир В’ятрович.

 

Перша заступниця голови комітету Ірина Констанкевич зауважила, що до неї звернулися представники наукової спільноти, зокрема філологи, для яких важливо розуміти, що відбувається з Національною Шевченківською премією.

 

«Ідеться про сам статус національної премії. Всі лауреати лишаються в історії. Я зробила депутатський запит до Шевченківського комітету з проханням надати мені всі матеріали, які супроводжували відбір. Чим керувалися члени журі, які здійснили такий вибір? Тому що у зверненнях до мене є питання щодо процедури відбору. Хоча у фіналі є дуже гідні люди… Але хочу прокоментувати, що відбулося у жанрі літературознавства, зокрема щодо висунення на премію і тепер уже лауреата книги- антології “Крім Шевченка”. Тут ідеться про створення ще одного канону, який ми канонізували Шевченківською премією», — зазначила вона.

 

Як відомо, у 2023 році оголошення лавреатів вперше за історію премії відбулося не на день народження поета. Оголошення збиралися перенести з 9 березня на 22 травня.

 

Джерело: Детектор медіа

Чільне зображення: strategy.shevchenkoprize.com.ua