Володимир Зеленський

Зеленський пропонує 1000 гривень на культурні послуги за вакцинацію, серед яких купівля книжок

16.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський оголосив про надання вакцинованим громадянам грошей на культурні послуги, серед яких пропонують купівлю книжок.

Як йдеться на сайті президента, щеплені двома дозами вакцини проти коронавірусу українці незабаром зможуть отримати від держави тисячу гривень. За ці кошти вакциновані громадяни зможуть придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для подорожей країною залізницею чи літаком. Програма стартує 19 грудня. До кінця цього року на неї виділять близько 3 мільярдів гривень і стільки ж – на початку 2022-го.

 

«Це підтримка тих сфер, що постраждали від карантину більше за інших, а саме: це креативний, спортивний і транспортний сектори економіки. Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе одержати одну тисячу гривень. Швидко і зручно – через додаток «Дія»», – пояснив Володимир Зеленський.

 

 

Як пояснила в ексклюзивному коментарі Читомо директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, в установі пропонують доповнити список можливостей використання цих коштів і на купівлю книжок:

 

«Оскільки анонсована виплата має мотивувати «антивакцинаторів» до щеплення, то результат цієї ініціативи буде просто чудовим. Ще краще, якщо витратити ці кошти можна буде справді не безконтрольно, як минулорічну допомогу ФОПам у розмірі вісім тисяч гривень, а виключно на культурні чи спортивні послуги і товари або на внутрішній туризм.

 

Я не сумніваюся, що у затвердженому списку допустимих витрат будуть книжки і, якщо українці — європейці, то вони, як і мешканці країн ЄС, витратять на книжки 70% від отриманої тисячі. Сподіваюся, будуть встановлені обмеження, що купувати книжки можна лише українських видавництв і виключно державною мовою. Це дуже підтримає видавців і книгарів у цей скрутний час. А Інститут заодно отримає вже апробований механізм впровадження сертифікатів на безкоштовне придбання книжок для 14-річних громадян України і батьків новонароджених.»

 

Нагадаємо, у жовтні Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів закликала президента України підтримати книговидавничу галузь у зв’язку з кризою, що виникла під час пандемії.

 

Додамо, у 2022 році Український інститут книги планує запроваджувати надання спеціальних сертифікатів для безоплатного отримання книжок для громадян, яким виповниться 14 років та батьків новонароджених дітей.