петиція

Зеленський відповів на петицію щодо заборони творчості росіян в Україні

06.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо заборони культурної діяльності росіян на території України.

У відповіді президент посилається на закони про кінематографію, телебачення і радіомовлення, а також закон про гастролі. У цих документах є низка обмежень для учасників і здобувачів ліцензій. Їм заборонений в’їзд і ліцензування, якщо митці та артисти перебувають у списку людей, які загрожують національній безпеці.

 

Президент додав, що 7 жовтня у законодавстві набули чинності певні зміни, зокрема, про підтримку національного музичного продукту й обмеження публічного використання музики держави-агресора. 

 

«З метою недопущення культурного та інформаційного впливу держави-агресора Державний комітет телебачення і радіомовлення України припинив видачу та зупинив дію дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора», — зазначив Зеленський.

 

Він наголосив, що список російських пропагандистів, лідерів думок та артистів, які відкрито чи приховано генерують наративи російської пропаганди, вже існує. Частина з них вже перебуває під санкціями в Україні та інших країнах.

 

У петиції закликали заборонити російським митцям на території України здійснювати діяльність у сфері кінематографії, телебачення, радіомовлення, театру та культури, а також заборонити трансляцію на українському ТБ телевізійного та кіноконтенту, створених за участю росіян.

 

«Враховуючи злочини Росії проти українського народу, ми не вбачаємо жодної можливості подальшої будь-якої співпраці у культурному, кіно та театральному секторах, і навпаки вбачаємо необхідність збільшення українського контенту на телебаченні, у театрах, на радіо та у сфері кінематографу», — наголосила авторка петиції.

 

Нагадаємо, Володимира Зеленського закликають підписати закон №7459 про заборону імпорту друкованої продукції з російської федерації, білорусі та тимчасово окупованих територій України. За цей законопроєкт Верховна Рада проголосувала 19 червня.