гендерна рівність

Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ

22.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Жінки становлять 41% в керівних органах редакцій українських медіа. Про це свідчать результати дослідження «Гендерний баланс у прийнятті рішень в медіаорганізаціях України», презентація якого відбулася в «Медіацентрі Україна – Укрінформ», пише Укрінформ.

«38% опитуваних вказали, що власниками є чоловіки. І великою часткою (майже 35%) є відповіді, що кінцевими отримувачами вигоди в медіа є ні чоловік, ні жінка. Це стосується редакцій, що працюють у формі організації, засновником якої є колектив», — сказала голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко.

 

За її словами, серед редакцій, де взагалі не представлені жінки на посадах, що передбачають стратегічне планування, більшість регіональні. Жінок немає на керівних посадах у 17 регіональних редакціях (майже кожне п’яте регіональне медіа). Водночас 34% респондентів зазначили, що в їхніх організаціях немає жодної формальної політики рівності. Також 67% учасників дослідження вказали, що в них немає практики проведення тренінгів з питань толерантності, недискримінації, жіночого лідерства.

 

Як показали результати опитування, чоловіків у медіа бракує з низки причин. Серед них як виклики мобілізації, так і небажання офіційного працевлаштування на низькі зарплати.

 

Кузьменко зазначила, що це дослідження є однією з перших спроб в Україні оцінити гендерну репрезентацію на керівних позиціях у медіа. Воно ґрунтується на показниках, які застосовує Європейський інститут з гендерної рівності (European Institute for Gender Equality (EIGE). Опитали 173 представниць і представників 168 українських медіа.

 

«Мені б дуже хотілося, щоб термін “слабка стать” стосовно жінок зник з нашого медіапростору. Це індикатор простий та водночас показовий. За ним стоїть велике та змістовне навантаження. Жінки не є слабкою статтю, і це доводить не тільки щоденне життя, а й узагалі ті досягнення жінок», – сказала урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.

 

На її переконання, дотримання гендерного балансу в ухваленні рішень у медіаорганізаціях України є не тільки виявом справедливості, а й шляхом для підвищення якості медійного контенту. 

Заступник директора офісу IFES в Україні Роман Любченко упевнений у тому, що гендерна рівність має надзвичайно важливе значення.

 

За словами авторів дослідження, його результати  можуть використовуватися для посилення політик гендерної рівності як для органів влади всіх рівнів, зокрема підкріпити даними впровадження державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, так і на рівні окремих медійних організацій. Особливо актуальним це є під час проведення медіареформи в Україні та запровадження змін у медійному законодавстві.

 

Як повідомлялося, 94% вчителів у світі — жінки.

 

Читайте також: Жінки у книговиданні: чому читачок і видавчинь більше, ніж читачів і видавців

 

Джерело: Укрінформ, ІМІ

Чільне фото: en.ejo.ch