Журналістку Чечілію Сала з Італії звільнили з-під варти в Ірані

08.01.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Іранська поліція звільнила затриману італійську журналістку Чечілію Сала, яка працює для газети Il Foglio. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву офісу прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні.

За словами Мелоні, її звільнення стало можливим завдяки «інтенсивній роботі дипломатичних і розвідувальних каналів».

 

Чечілія Сала 12 грудня вилетіла до Тегерану з журналістською візою на вісім днів та офіційними гарантіями для іноземних кореспондентів — там вона дала кілька інтерв’ю та опублікувала 3 епізоди свого подкасту. Додому журналістка повинна була повернутися 20 грудня, але вранці 19 грудня по дорозі на інтервʼю вона зникла.

 

«Остання історія, яку вона розповідала у своєму подкасті, була про найбільш відому комікесу Ірану — Зейнаб Мусаві, яку заарештовували, і яка все ще перебуває під судом за свою роботу — смішити людей. Мусаві вдалося писати веселі речі навіть про життя в ув’язненні. Ми сподіваємося, що Сесілія згадає ці слова зараз — коли вона сама перебуває в ізоляції. Ми впевнені, що вона витримає», — написали в Il Foglio після її затримання.

 

Після затримання журналістки український PEN виступив із заявою, у якій закликав міжнародні правозахисні організації та медіа боротися за звільнення Чечілії Сала. «Робота професійного журналіста, який дотримується всіх правил своєї професії, – це не злочин. Італійська держава, правозахисники та журналісти повинні докласти максимальних зусиль для розголосу про незаконне ув’язнення італійської журналістки, її звільнення і повернення додому до своєї родини», — йшлося у заяві. Її підписали Володимир Єрмоленко, Мирослава Барчук, Остап Сливинський, Алім Алієв, Анатолій Дністровий, Лариса Денисенко, Ірина Славінська, Катерина Калитко, Марко-Роберт Стех, Оля Гнатюк, Тетяна Терен.

 

Чечілія Сала — італійська журналістка, авторка подкасту «Stories» на Chora Media. Працює в газеті Il Foglio з квітня 2022 року, де перші її репортажі стосувались повномасштабного вторгнення в Україну.

 

Нагадаємо, у листопаді 2024 року Іранський журналіст і активіст Кіануш Санжарі наклав на себе руки на знак протесту проти репресивного режиму в Ірані.

 

Читайте також: Боротьба теократії проти незгодних: журналісти та письменники-політв’язні Ірану

 

Чільне фото: BBC