Happy Monday

Журналісти заробляють найменше з усіх комунікаційників — дослідження

26.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Платформа професійного розвитку Happy Monday провела ​дослідження​ рейтингу зарплат в українській сфері комунікацій. яке  виявило, що найменше у галузі заробляють журналісти, а найбільше – менеджери з комунікацій. Про це повідомляє прес-служба платформи.

«В Україні про зарплати не говорять, а роботодавці дуже рідко вказують рівень оплати у вакансіях. Але для розвитку будь-якої професійної сфери дуже важливо, щоб люди розуміли її фінансові можливості. Саме тому ми з командою вирішили досліджувати ринок зарплат. Почали зі сфери комунікацій. Сподіваємося, це допоможе зробити ринок праці в Україні більш прозорим і справедливим», — говорить Анна Мазур, засновниця і СEO Happy Monday. 

 

Найцікавіші факти з дослідження: 

 

  • 87,5% опитаних — жінки. З цього можна зробити висновок, що у комунікаціях більшість посад займають саме вони. 
  • Найнижча заробітна плата в комунікаціях у журналістів. На посадах рівня Junior вони отримують у середньому 7300 гривень на місяць, на посадах рівня Senior — 19700 гривень на місяць. 
  • Найвища заробітна плата — у менеджерів з комунікацій. На посадах рівня Junior можна заробити 14500 гривень на місяць, а Senior — 28500 гривень на місяць. 
  • Фахівці, які в роботі з клієнтами чи партнерами регулярно використовують англійську мову, в середньому заробляють майже на 7000 гривень у місяць більше, ніж ті, хто в роботі взагалі не користується англійською. 
  • Найбільше заробляють комунікаційники у Києві, Чернігові та Дніпрі, а найменше — у Чернівцях. 

 

Також у дослідженні міститься інформація про те, з якими ринками найчастіше працюють українські комунікаційники, в якій валюті вони отримують заробітну плату і чи офіційно вони працевлаштовані. Повну версію можна завантажити на сайті Happy Monday

Опитування проходило онлайн від початку грудня 2019 до кінця січня 2020. У ньому взяли участь понад 800 респондентів. Серед них найбільша кількість киян — 81,9%, також участь в опитуванні взяли комунікаційники з Харкова, Дніпра, Львова, Одеси та інших міст України. 

 

Happy Monday платформа професійного розвитку з вакансіями, статтями та можливостями.

 

Раніше повідомлялося, що середній дохід українських книжкових перекладачів складає 8 тис. 684 грн на місяць.

 

Читайте також дослідження про те, як формується вартість та бюджети у сфері ілюстрації.