* ESC - закрити вікно пошуку
Григорій Сковорода
Зруйнований рф музей Сковороди запустив екскурсії в онлайні
11.08.2024Працівники Національного літературно-меморіального комплексу імені Григорія Сковороди запустили проєкт «Музей майбутнього» в онлайновому форматі. Про це повідомляється на сайті проєкту.
«Тепер цей музей — без часу і простору. Музей, що втратив форму, але не втратив змісту. Музей, що збереже ідеї, труди і мрії, погляди й настанови», — йдеться на сайті проєкту.
На платформі відтворили історію музею впродовж останніх двох років, а також створили маршрут «Сковорода садівник», що має музичний супровід від композиторки Юлії Чеканської. Маршрут розповідає про життєвий шлях Григорія Сковороди. Також згадується дуб, під яким філософ полюбляв проводити вільний час. Це дерево вціліло після російського ракетного удару. Нову айдентику для музею створила графічна дизайнерка Яна Волкова на курсі «Illustration for Designers» від Projector.
На сайті також можна зробити передзамовлення на «Жолудь Сковородуба» й виростити власне дерево.
«Щоби кожен, хто прийме цей дар, мав змогу створити власний музей Сковороди — місце для спокою, роздумів та зростання мудрості. Ми б хотіли, аби з кожним таким дубом, вирощеним із жолудя, розростався наш світ у тисячі “музеїв Сковороди”, де кожен знаходив би притулок для своїх думок, а душа — спокій і натхнення. Де не потрібна була б форма, адже є зміст», — йдеться у спільному дописі в інстаграмі музею Сковороди й агенції R Agency.
Впродовж серпня планують створити на сайті нові маршрути — «Сковорода друг» та «Сковорода серцелюб».
Цей проєкт підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.
Як повідомлялося, у ніч проти 7 травня російська ракета зруйнувала Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка у Харківській області. Уціліла лише статуя філософа. Святослав Вакарчук перерахував 350 тисяч гривень на відновлення знищеного росіянами музею Григорія Сковороди. Пізніше ЮНЕСКО оголосив збір коштів на реставрацію музею. Також музей Григорія Сковороди планувати законсервувати до зими 2023 року. А у липні 2024 року стало відомо ім’я російського полковника, який дав наказ ударити по музею-садибі Григорія Сковороди.
Читайте також: Як працювати зі злочинами проти культурної спадщини
Зображення: skovoroda.museum
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості