Григорій Сковорода

ЮНЕСКО долучиться до відновлення музею Григорія Сковороди

24.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оголосила збір коштів на реставрацію музею Григорія Сковороди на Харківщині. Про це повідомляє Харківська обласна військова адміністрація. 

У Харківській ОВА зазначають, що про це розповів Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту в Харківську область. 

 

«Ми планували минулого року в межах Програми “Велике будівництво” вже завершувати роботи по відновленню Сковородинівки до 300-річчя філософа. На жаль, зараз маємо зовсім іншу картину, але переконані, що до проєкту з великої реставрації ще повернемося», – сказав Олександр Ткаченко.

 

Також щодо відновлення музею ведуться перемовини з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією.

 

Нагадаємо, що Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка  внаслідок ракетного удару російських військ знищено в ніч проти 7 травня.

 

Як відомо,  Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Харківською ОДА створили фонд для відновлення літературно-меморіального музею.  Крім того, Святослав Вакарчук у межах проєкту «Збережіть українську культуру» перерахував 350 тисяч гривень на відновлення музею.