Мистецькі видання

Діана Клочко. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні

Клочко Д. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні / Діана Клочко. — Київ :  ArtHuss, 2019. — 264 с.

  • 65 шедеврів.
  • 46 есеїв.
  • 150 ілюстрацій.

 

Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко запрошує у мандрівку історією українського мистецтва від VII століття і до останнього року перед здобуттям  Незалежності.

 

Українська ікона, живопис, скульптура, графіка в українських музеях, приватних колекціях і світовому контексті.

 

Розмова про мистецтво, що сформувало нас.

 

Принцип відтворення контексту — навести на порівняння, знайти іншу мірку, наштовхнути на несподівану аналогію, розповісти не надто відому історію створення або переміщення до музею — став головним для написання цих есеїв. Це ще не повноцінна інтерпретація, коли знаєш, з якими думками і версіями попередників не погоджуєшся, кому опонуєш. Це спроба хоча би наблизитись до формального аналізу більших сюжетів, у рамках яких ці твори стали можливі. Поступово, есей за есеєм, стало зрозуміло, що «історія шедевру» складається з десятків сюжетів про твори інших художників, завдяки яким постав візуальний контекст — мотиву, сюжету, стилю, інтонації. Такі сюжети, своєю чергою, ставали важливими для інших художників, які інколи вели спокійну бесіду, а часом і сперечались із тим, що колись і десь побачили і чого не змогли забути.

 

Не лише філософи творять діалоги — художники також ведуть їх нечутно крізь віки і кордони, та вичитати такі перегуки з їхніх творів не завжди просто. Це не про запозичення чи постмодерні цитати, це про таємних вчителів, приятелів і суперників, яких вони, художники, самі собі у певний момент обрали. У музеях, репродукціях, мандрівках крізь час і простір, щоб заховати цей іноді фатальний вибір у конкретних творах.

 

Номер стенду: В 2.08

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект