блогери

6 букблогерів, яких ви могли пропустити

08.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Гештег #буктюб_українською в ютубі набирає дедалі більшої актуальності. З’являється все більше блогерів та блогерок, що знімають про українську та зарубіжну літературу. Нехай вузькоспеціалізованих каналів не так і багато, однак читацька спільнота ютубу помітно формується. З’являються навіть премії від книжкових каналів та флешмоби допомоги ЗСУ.  

Від останньої добірки Читомо про книгоблогерів в українському сегменті Youtube минув рік. Тож цього разу розповідаємо про нові чи досі незгадані канали.

Grumpy Readerka

Дар’я, або ж Grumpy Readerka (з англійської «Сварлива читачка») почала вести блог про свої читацькі вподобання рік тому, але на її каналі уже понад 70 відео та майже 2 тисячі підписників. 

 

Ґрампі рідерка переважно розповідає про книжки, прочитані впродовж минулого місяця (а читає вона справді багато), однак на її каналі можна знайти й відео про те, як працює Goodreads, гру Fuck Marry Kill для книголюбів та стріми з письменницями Наталією Атамась та Дарією Піскозуб чи літературною редакторкою Іриною Ніколайчук про те, як розвивається український книжковий ринок.

 

Після перегляду відео на цьому каналі ваш книжковий список обов’язково поповниться щонайменше десятком хороших книжок, і не лише українською — Дар’я доволі часто читає англійською, тож цей канал — гарний спосіб бути в курсі українських і світових літературних новинок і бестселерів.

 

Для Читомо Ґрампі рідерка розповідає про «Рецепт ідеальної дружини» Карми Браун.

 

Проліт

Цей канал існує лише 4 місяці, однак має вже майже 10 тисяч підписників. Як зазначає авторка Юлія, ютуб-канал — органічне продовження тематичного тікток-аккаунту, який здебільшого розповідав про українську літературу в розважальному форматі. «Мені завжди не вистачало того часового відрізка, який дозволяв тікток, для того, аби повністю розкрити ті теми, які були для мене важливі», — зазначила вона.

 

Книжок з так званої «високої полиці» на каналі не оглядають, проте там можна дізнатися про найвідоміші бестселери української та світової літератури. Також Юлія розглядає феномени фанфікшену та дитячих енциклопедій для дівчаток.  

 

Для Читомо Юлія розповідає про «Багато снів тому» Марі Франк.

 

ЧИТАЙмося!

Каналу Катерини 2 роки, на ньому вже понад 80 відео. Початково вона створила канал для того, аби запам’ятовувати прочитані книжки, однак згодом він переріс у ще один букблог українського ютюбу. Відео виходять часто і регулярно, тож підписникам точно не бракує контенту. 

 

Катерина ділиться своїми книжковими планами та враженнями про прочитане. Також вона розповідає про свій досвід «книжкового нечитуна» та про те, як читання стало її хобі.

 

Для Читомо Катерина розповідає про книжку «Війна як внутрішнє переживання» Ернста Юнґера.

 

Petro Chtyvo

Петро Білян — журналіст, за освітою історик. На його каналі понад 1400 підписників.

 

Петро переважно оглядає книжки про історію, економіку, соціологію та психологію.

 

Для Читомо він розповідає про книжку «Від країни козаків до країни селян» Андреаса Каппелера.

 

Svitlo Bibliotek 

Каналу Наді Панченко лише рік, однак він вже має понад 1400 підписників. Букблогерка ділиться своїми книжковими планами й порадами, а також на її каналі іноді з’являються блоги (доволі нетиповий контент для книжкового блогу, погодьтеся). Зокрема є відео про Книжковий Арсенал 2021 року та її читацькі будні. А ще у відео іноді з’являється кіт Наді.

 

Для Читомо Надя розповідає про книжку «Суворі чоловіки» Елізабет Ґілберт.

 

Вишневий Цвіт 

Людмила Дмитрук — букблогерка з найбільшим досвідом із цієї добірки. Її каналу вісім років, а кількість підписників перевищує 11 тисяч. 

 

«Розповідаю про прочитане та придбане, проводжу спільні читання, роблю інтерв’ю з цікавими людьми, досліджую літературу і ділюся цікавинками з книжкового життя», — зазначає вона. На каналі можна знайти огляди на прочитані книжки, читацькі поради про українську класику, колаборації з іншими книжковими блогерками,  інтерв’ю з письменником Павлом Дерев’янком та видавцем Олександром Савчуком та багато іншого. 

 

Окрім того, Людмила — активна учасниця української буктюб-спільноти, що запустила гештег #ЧитаюДляЗСУ, за допомогою якого закликає користувачів долучатися до допомоги ЗСУ в фейсбуці.

 

Також Людмила — членкиня премії КРУК (книга року українських книгоблогерів), започаткованої у 2022 році.

 

Для Читомо вона розповідає про книжку «Абрикоси зацвітають уночі» Олі Русіної.

 

 

Це зовсім не всі канали, які можна знайти за тегом #буктюб_українською. Рекомендуємо звернути увагу також на book storm, Під скляним ковпаком, Ksenia Kellerman, Книжак, PAPIR BLOG та інші. Більшість цих блогерів — наразі початківці, але хіба це не свідчить про те, що українськомовний буктюб невпинно розвивається?

 

Читайте також: Буктюб по-українськи-2: ще 9 книжкових відеоблогерів