Журналістика

7 українських незалежних ЗМІ отримали премію Міжнародного інституту преси

02.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Агенція розвитку локальних медіа «Або», hromadske, «Слідство.Інфо», StopFake, The Kyiv Independent, Ukraїner та «Українська правда» здобули премію Міжнародного інституту преси. Про це повідомили на сайті організації.

«Це сім незалежних українських медіа, які ми відзначили за сміливість, якісні репортажі, непохитну відданість у служінні місцевим громадам та протистоянні викликам і небезпекам, пов’язаним із загарбницькою війною росії», — йдеться в заяві міжнародної організації.

 

Як зазначили у комітеті премії, незалежна журналістика в Україні відігравала ключову роль у просуванні демократії та свободи преси ще до повномасштабного вторгнення рф, виборюючи місце у медіаполі країни, де домінували олігархічні ЗМІ: «Інноваційність, потужні бізнес-моделі, широкі мережі та прагнення до незалежності забезпечили їм можливість продовжувати надавати місцевій і міжнародній авдиторії важливі новини та інформацію, попри війну росії».

 

 

Журі IPI-IMS вирішило відзначити креативність і хоробрість українських незалежних медіа та рішення, завдяки яким українські ЗМІ змогли швидко пристосуватися до нових реалій.

 

«Кожне з цих видань відіграє унікальну роль у донесенні новин та інформації до громадськості, і разом вони виконують під час війни неоціненну роль в інформуванні своїх громад і не тільки. Хоча ця нагорода вручається групі із семи номінованих ЗМІ, журі бере до уваги й значний внесок інших незалежних медіа в Україні», — йдеться у повідомленні Міжнародного інституту преси.

 

Цього року Free Media Pioneer вручатимуть разом із нагородою IPI World Press Freedom Hero на спеціальній церемонії під час Всесвітнього конгресу IPI 2022 року в Колумбійському університеті в Нью-Йорку 9 вересня.

 

Нагороду IPI-IMS Free Media Pioneer вручають організаціям, які реагують на виклики часу, застосовуючи інноваційні моделі журналістики, ЗМІ чи захисту свободи преси. Міжнародний інститут преси (IPI) заснував нагороду  у 1996 році. Тепер її вручають щорічно у партнерстві з International Media Support (IMS).

 

Нагадаємо, три українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Як відомо, журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лавреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022

 

Чільне фото: moonshot.news