бібліотеки

70% українців ніколи не беруть книжки у бібліотеках

07.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

69,6% дорослих українців ніколи не беруть книжки в бібліотеках, ще 18,4% — брали книжки понад рік тому. Про це свідчать результати соціологічного опитування*, яке на замовлення Українського інститут книги провела дослідницька агенція Info Sapiens. 

Упродовж минулого року книжки у бібліотеках позичали 12%. Упродовж минулих 2 тижнів-місяця до книгозбірень навідувалися 3% опитаних, у проміжку від останніх 2 місяців до року — 6,5%.

 

 

Упродовж останнього місяця до бібліотек ходили 6% опитаних жінок та 4% опитаних чоловіків. Серед тих, хто ходив до книгозбірні впродовж року 8% жінок та 4%.

 

 

Найактивніше бібліотеки відвідують кияни, суттєвої різниці між популярністю книгозбірень на Півночі, Сході, Заході, Півдні та у Центрі України немає.

 

 

Найбільше бібліотеки відвідують жителі міст з населенням до 100 тисяч осіб, а також мешканці сіл і міст з населення від 100 до 500 тисяч людей.

 

 

«Попри стереотип, що українські бібліотеки — це місце для пенсіонерів, найактивнішими читачами виявилася вікова група 16-19 років. Серед них 18,5% відвідали бібліотеку впродовж останнього місяця. Зауважимо, що запитання стосувалося книжок для читання, це означає, що навчальна література не враховувалася, а опитування проводили під час канікул», — зазначив Юрій Марченко, керівник відділу стратегічної роботи й аналітики Українського інституту книги.

 

Повні результати опитування оголосять в межах професійної програми KyivBookFest.

 

Нагадаємо, за даними 2020 року, 57% жителів України не читали книжок.

 

Читайте також: Як створюються, діють і об’єднують читачів українські книжкові полиці за кордоном – опитування

 

*Детально про методологію опитування можна прочитати тут.

Чільна світлина: Київ Читає