російсько-українська війна

9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

31.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Пресради дев’яти країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи  (AIPCE) на підтримку України через не виключення з альянсу росії. Про це повідомляє Комісія з журналістської етики. 

Це країни Вірменія, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Ірландія, Молдова, Норвегія та Швеція. Вони підтримали позицію Комісії з журналістської етики.

 

«З глибоким жалем ми вирішили негайно припинити наше членство в AIPCE. Хоча для тих із нас, хто був присутній на Кіпрі, було дивно зустрітися з нашими колегами й поділитися думками та ідеями, ми вважаємо, що Координаційний комітет вів несправедливий і недемократичний спосіб обговорення росія/Україна», написали країни у заяві. 

 

У заяві пишуть, «що коли ми зрозуміли, що Україна не прийме запропоноване росією «пониження» до асоційованого члена, ми спробували знайти терміновий компроміс із більш м’яким «тимчасовим призупиненням» для росії, що, як ми сподівалися, могло б врятувати ситуацію».

 

Проте ця пропозиція була відхилена.

 

«Той факт, що Україна поза, а росія входить, унеможливлює для нас бути частиною AIPCE. Ми не в змозі судити співробітників російської колегії, але фактично сьогодні немає свободи преси і, зокрема, можливості нормального функціонування саморегулювання в росії. Весь медіасектор використовується в огидній пропагандистській машині путіна», додали країни. 

 

Нагадаємо, що у квітні цього року, Комісія з журналістської етики запропонувала виключити рф зі складу Альянсу «через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа стосовно України». Проте у жовтні Альянс не зібрав необхідних голосів для виключення росії. 

 

Згодом Комісія з журналістської етики заявила про вихід зі складу Альянсу незалежних пресрад Європи через те, що з нього не виключили російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу».