Львів

У Львові запрацює медіахаб для журналістів

23.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові відкривають медіахаб для журналістів Lviv Media Hub. Про це Читомо повідомив Львівський медіафорум.

Місія медіахабу — підтримка й розвиток професійної спільноти та подальша інтеграція українських медійників у світове ком’юніті. «Спільнота, міцніша за стіни», — окреслили місію засновники Lviv Media Hub.

 

Простір може бути тимчасовим офісом для журналістів та журналісток у відрядженні або альтернативою коворкінгу для фрілансера чи фрілансерки.

 

«Тут можна працювати з командою чи окремо, знайти партнера для проєкту біля кулера та заночувати, якщо допізна пишеш лонгрід. Особливістю простору буде регулярний нетворкінг для українських і закордонних медійників та креативних індустрій», — зазначили організатори проєкту.

 

Наразі передбачають три формати роботи Lviv Media Hub:

  • бронювання робочого місця, як у коворкінгу;
  • оренда переговорної кімнати для всієї команди, щоб провести нараду, стратегічну сесію, брейншторм тощо;
  • майданчик для воркшопів, зустрічей з інвесторами або читачами, освітніх лекцій та інших редакційних подій.

 

У хабі можуть працювати:

  • українські та іноземні медійники/медійниці, які створюють контент: журналісти/ журналістки, редактори/редакторки, фотографи/фотографки тощо;
  • редакції, що потребують місця для командної роботи й навчання;
  • українські та закордонні медіафахівці/медіафахівчині, що потребують нетворкінгу;
  • фрілансери/фрілансерки, що працюють на українські та міжнародні медіа;
  • працівники медійних організацій та медіаексперти;
  • донори та партнери, які проводять події для медійників/медійниць.

 

«Через повномасштабне вторгнення росії в Україну багато редакцій втратили фізичне місце роботи, а також вимушено покинули домівки. Ми отримували багато запитів від колег і робили все, що від нас залежало, але потребували системного рішення. Тому з’явилась ідея відкриття хабу — місця, де журналісти отримують умови для комфортної роботи та нетворкінгу», — розповіла голова Львівського медіафоруму Ольга Мирович.

 

Резиденти та резидентки матимуть доступ до Wi-Fi та необхідної техніки. Простір оснащений проєктором, екраном та аудіосистемою для подій та презентацій. 

 

Будівлю Lviv Media Hub ДСНС визнала безпечною, а на час повітряної тривоги є 3 укриття у 5-хвилинному доступі.

 

«Для нас важливо, щоб хаб був місцем безпеки, професійної підтримки й взаємодії, тому поки що ми обрали напівзакритий формат роботи й запровадили верифікацію гостей та карткову систему доступу. Це простір безпеки для “здорових” медіа, де не буде місця тим, хто практикував та практикує зв’язки з російськими і проросійськими силами», — зауважила співавторка проєкту Lviv Media Hub Людмила Павлій.

 

Одночасно в хабі зможуть працювати до 35-45 людей. Час перебування у просторі протягом доби — необмежений. Фіксованої оплати немає: гості вільні робити донейти, які Львівський медіафорум спрямує на допомогу українським редакціям.

 

 

Хаб запрацює у тестовому режимі у вересні. Точну адресу наразі не розголошують з міркувань безпеки. Водночас відомо, що це буде одна з ревіталізованих постіндустріальних територій Львова, завдяки чому журналісти зможуть поєднувати роботу з відпочинком у кав’ярні, тренуванням у спортклубі та культурними подіями.

 

Щоб стати резидентом/резиденткою або гостем/гостею хабу, потрібно буде залишити заявку й підтвердити її не пізніше, ніж за добу до візиту. Щодо умов реєстрації звертайтася на пошту: [email protected].

 

Нагадаємо, у Харкові відкрили медіахаб з коворкінгом для журналістів з України та світу. Крім того, в Україні започаткували Фонд підтримки медіа.

 

Світлини: Львівський медіафорум