Читомо

У мережу виклали понад 30 щоденників, створених під час війни

24.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На сайті «Читомо» стартувала онлайн-виставка «Ще один день: щоденники війни», до якої увійшли експонати, створені українцями під час повномасштабного вторгнення росії. 

Онлайн-експозицію складають зіни, скетчі, комікси, цифрові ілюстрації, колажі, фото, відео, писані картки, вірші, Facebook-пости, Twitter- і Telegram-канали. До експозиції увійшли 34 проєкти:

 

  • 20 проєктів, відібраних редакцією Читомо за результатами попередньо проведеного open-call;

 

  • 14 – обраних спеціальною кураторською групою.  

 

Щоденники у різних стилях й форматах відображають проживання українками та українцями війни та її наслідків. Усіх їх об’єднує бажання зафіксувати цей травматичний, але неминучий для всіх нас нині досвід, що є частиною творення історії сучасної України. 

 

Учасниками онлайн-виставки стали Сергій Жадан, Влада Ралко, Олександр Михед, Лариса Денисенко, Алевтина Кахідзе, Юлія Тверітіна, Олена Захарченко, Ярина Чорногуз, Ігор Мітров, Юлія Вротна, Дарина Гладун, Женя Полосіна, Юлія Вус й Іван Кипіда та інші.

 

«Протягом восьми місяців повномасштабного вторгнення “Читомо” реалізовує проєкти, які висвітлюють різні сторони війни: ми пишемо про письменників у лавах ЗСУ, книжки, що з’явилися всупереч обстрілам друкарень, перекладаємо матеріали для англомовної авдиторії, щоб про українську культуру дізнавалось якомога більше людей і за кордоном. «Ще один день: щоденники війни» стали логічним продовженням нашої діяльності. Але цей проєкт дуже інтимний, адже щоденник — не те, що заведено демонструвати іншим. Втім, учасники нашої онлайн-виставки вирішили поділитись особистими історіями, щоб, можливо, хтось із читачів чи глядачів зміг впізнати себе й розділити аналогічні емоції, надати їм образності.», — зазначила координаторка проєкту Вікторія Фещук.

 

 

Виставку доповнюватиме серія аналітичних матеріалів про специфіку текстових і графічних щоденників, а також про те, як написання щоденника може бути терапевтичною практикою.

 

Онлайн-виставку «Ще один день: щоденники війни» можна переглянути за посиланням.  Уже зараз можна ознайомитися з першим матеріалом з циклу — про терапевтичну цінність написання щоденників.

 

Проєкт реалізують за програмою ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» від фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу*.

 

Читомо — незалежне медіа, що розвиває культуру читання в Україні й книговидання. Наразі Читомо розповідає про стан культури та книговидавничої справи в умовах війни, фіксує воєнні злочини проти української культури, аналізує витоки та впливи російської пропаганди. 

 

Підтримати на Патреоні.

 

Нагадаємо, улітку Читомо представило онлайн Вітрину з книжковими новинками, які вийшли від 24 лютого.

 

Читайте також: «Записати» війну: свідчення простих українців почали читати в усьому світі

 

*Зміст проєкту є виключною відповідальністю медіа Читомо і не обов’язково відбиває позицію Європейського Союзу.