дерусифікація

Майже 60% українців підтримують перейменування назв, пов’язаних з росією й СРСР

28.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Близько 59% українців підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з росією, радянським союзом та російською імперією. Про це свідчать результати опитування*, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Найбільше прихильників дерусифікації та декомунізації топонімів на заході країни — 83,6%. У центрі та на півдні їх 55,3% і 52,3% відповідно. Південь став єдиним регіоном України, де прихильників перейменувань виявилось менше, ніж противників (22,8% проти 33,5%).

 

Водночас у всіх регіонах, окрім заходу, значна частина людей (20-28%) виявляє байдужість до теми перейменування топонімів.

 

 

Серед українськомовних респондентів 67% підтримують перейменування російських чи радянських топонімів і лише 7% виступають проти. Водночас серед російськомовних «за» висловилися 38%, тоді як 30% проти.

 

Як зазначають соціологи, у ставленні до цієї проблеми відбулися суттєві зрушення: ще у 2020 році лише у західному регіоні переважала підтримка цього рішення (хоча і там майже третина була проти), а в решті регіонів громадяни переважно були противниками перейменувань. Однак треба мати на увазі, що у 2020 році мова йшла тільки про перейменування топонімів, пов’язаних із комуністичними діячами.

 

Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» триває опитування щодо розвитку української мови.

 

Читайте також: Київ, Кривий Ріг, Суми: де 2022 року перейменовували найбільше

 

Чільне зображення: shostka-rada.gov.ua

 

*Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.