Київ

Триває опитування про розвиток української мови

22.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У застосунку «Київ Цифровий» триває опитування щодо розвитку української мови. Про це повідомляють на офіційному порталі Києва.

Опитування проводять у межах розробки Міської концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці.

 

«Участь можуть взяти всі користувачі міського застосунку з наявним BankID. Опитування триває до 31 січня, долучайтесь!» — закликав керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич.

 

Опитування має на меті дізнатися громадську думку щодо справжнього стану використання української мови в Києві,  та визначити основні інструменти для опанування української мови.

 

«Нині, коли в країні війна, мова — це те, навколо чого ми об’єднуємося, те, що дозволяє нам ідентифікувати себе як націю. Більш того, в умовах воєнного стану українська мова є потужною зброєю в боротьбі з ворогом. Наразі спільно з Уповноваженим із захисту державної мови, науковцями та громадськістю ми розпочали працювати над Концепцією ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці», — зауважила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

 

Концепція включатиме:

  •  мовні курси та розмовні клуби для дорослих і дітей;
  • спеціалізовані тренінги для працівників сфери послуг, бізнесу, державних службовців; оновлення програм у закладах освіти;
  •  мовні курси для людей з інвалідністю.

 

Як повідомлялося, Київ очолив список українських міст за кількістю перейменованих топонімів за  2022 рік.

 

Читайте також: Створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві

 

Чільне фото:  bigkyiv.com.ua