деколонізація

Київ, Кривий Ріг, Суми: де 2022 року перейменовували найбільше

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київ очолив список українських міст за кількістю перейменованих топонімів за  2022 рік. Про це свідчать результати дослідження організації «Transparency International Ukraine» в межах програми «Transparent cities/Прозорі міста».

«У столиці вже перейменували 237 міських об’єктів, і цей показник є найбільшим в Україні за останній рік. Ми відмовились від російських назв столичної топоніміки. Натомість вшановуємо та увіковічуємо події української історії та наших героїв. Процес дерусифікації та декомунізації сприяє зменшенню інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян», — наголосив заступник міського голови Києва Володимир Бондаренко на сайті КМДА.

Окрім Києва, рейтинг перейменувань очолили:

  • Вінниця (232), 
  • Кривий Ріг (183), 
  • Кам’янське (182), 
  • Суми (179), 
  • Кременчук (142), 
  • Черкаси (105).

 

На Заході країни перейменувань було менше: у Львові  — 53 топоніми, у Мукачеві — 79, у Коломиї — 20, а в Тернополі — 15.  Всього від початку широкомасштабної війни в 33 містах перейменували близько 2200 топонімів.

 

Відомо, що в межах декомунізації протягом 2015-2016 років перейменували понад 51 тисячу вулиць, скверів, площ, 991 населений пункт, а також демонтували близько 2,5 тисячі пам’ятників.

 

Нагадаємо, в Україні запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви. Крім того, у мережі запустили ініціативу «Вулиця України» перейменовувати вулиці за кордоном поблизу російських посольств на честь України.

 

Читайте також: Створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві

 

Чільне зображення: shostka-rada.gov.ua

Інфографіка: transparentcities.in.ua