* ESC - закрити вікно пошуку
дерусифікація
В Україні пропонують замінити російський шрифт на зупинках
19.06.2023Київський графічний дизайнер Богдан Гдаль запропонував змінити російський шрифт «Іжиця» на зупинкових павільйонах України. Про це він написав на своїй твіттер-сторінці.
Шрифт «Іжиця» у 1988 році розробила Світлана Єрмолаєва. За словами Гдаля, шрифт використовують з початку 1990-х – він поширився Україною через «незнання і відсутність адекватних альтернатив».
Про боротьбу з блювотною російською “Іжицею” на магістралях країни і маленьку перемогу на дорозі “Київ-Бориспіль”. 2020 рік. Мене зачепили вивіски з цим шрифтом на зупинкових павільйонах, і я вирішив з цим боротися. Біла ЦЄрква, ПшЄничнЄ, ЧубинськЄ зовсім не задовольняли. ? pic.twitter.com/3gzIzJXcez
— Богдан Гдаль (@viterzbayraku) June 14, 2023
Богдан Гдаль почав боротьбу з «Іжицею» ще у 2020 році. Він підписав меморандум співпраці з «Укравтодором», а далі почав генерувати український шрифт на основі шрифту «Вернигора». Цей варіант погодили. Проте компанія-виконавець знову замінила шрифт на «Іжицю» без узгодження макетів, але після втручання міністерства інфраструктури шрифт виправили.
Це стало можливим завдяки сприянню Саші Азархіної, яка працювала тоді в Міністерстві інфраструктури. Вона ж несподівано запропонувала попрацювати над магістраллю Київ-Бориспіль. Тому я почав генерувати бачення. pic.twitter.com/YMKuXtDnWh
— Богдан Гдаль (@viterzbayraku) June 14, 2023
«Поки що ця дорога єдине місце в Україні, де був свідомо змінений підхід до шрифту на зупинкових комплексах. У мене є свідчення, що на решті доріг тулять ту ж “Іжицю”. Але я цю тему не кинув. Буду тиснути далі. Просто війна призупинила ці процеси», — зазначив дизайнер.
Нагадаємо, за допомогою шрифту ZionTrain Slab Pro збирали гроші на потреби волонтерського медичного батальйону «Госпітальєри».
Читайте також: Шрифти на експорт: найцікавіші українські гарнітури, про які мають знати у світі
Зображення: twitter.com/viterzbayraku
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості