* ESC - закрити вікно пошуку
ШІ
Видання The New York Times подало позов проти OpenAI
08.01.2024Видання The New York Times подало судовий позов проти компаній OpenAI і Microsoft через неправомірне використання матеріалів медіа для навчання чатботів. Про це видання повідомило на своєму сайті.
Відомо, що The Times — це перше велике медіа, яке подала до суду на компанії-творці ChatGPT через проблеми з авторським правом.
«У позові, поданому до Федерального окружного суду Манхеттена, стверджується, що мільйони статей, опублікованих Times, були використані для навчання автоматизованих чат-ботів, які тепер конкурують із новинним виданням як джерело надійної інформації», — зазначають у тексті The New York Times.
Видання переконане, що OpenAI і Microsoft слід притягнути до відповідальності за мільярди доларів законодавчих і фактичних збитків, пов’язаних із незаконним копіюванням і використанням текстів медіа. Медіа також вимагає видалити з чатботів усю інформацію від The New York Times, захищену авторським правом.
Прессекретарка OpenAI Ліндсі Хелд заявила, що компанія вела конструктивні перемовини з The Times і що вона «здивована і розчарована» позовом. «Ми поважаємо права творців і власників контенту та прагнемо працювати з ними, щоб гарантувати, що вони отримають вигоду від технології штучного інтелекту та нових моделей доходу. Ми сподіваємося, що знайдемо взаємовигідний спосіб співпраці, як ми це робимо з багатьма іншими видавцями», — сказала вона.
Microsoft відмовилася надавати коментарі.
Як повідомлялося, провідні компанії з розробки штучного інтелекту, серед яких OpenAI, Alphabet і Meta Platforms, зобов’язалися маркувати згенерований ШІ контент водяними знаками.
Читайте також: ШІ в оформленні книжок — безцінний інструмент чи знецінення праці?
Чільне фото: The New York Times
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості